Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MŁODZI MĘŻCZYŹNI POTRĄCENI NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Tomasz Urbański | 2019-01-10 12:20

(Myszków) W sobotę 15 grudnia rankiem na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia dwóch pieszych. Mężczyźni w wieku 23 i 27 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.


 

Do zdarzenia doszło po godzinie 6.00 na ulicy Piłsudskiego w Myszkowie. 32-latek siedzący za kierownicą Seata Cordoby jechał od ul. Leśnej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwóch mężczyzn przechodzących przez „pasy” – 23- i 27-latka. Poszkodowani piesi trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy Seata. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


 

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie po raz kolejny apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Przypominają również, że piesi poruszający się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym mają obowiązek nosić odblaski, a za ich brak można otrzymać mandat. Choć odblaski są obowiązkowe poza terenem zabudowanym, to warto je nosić wszędzie, bo dzięki nim kierowcy mają szansę dostrzec pieszych na drodze odpowiednio wcześniej. - Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – informuje rzecznik prasowy KPP w Myszkowie asp. sztab. Barbara Poznańska.


 

Elementy odblaskowe to nie jedyna rzecz, o której zawsze warto pamiętać. Zarówno piesi jak i kierowcy powinni na drodze stosować zasadę ograniczonego zaufania. Piesi nigdy nie powinni wchodzić na jezdnię wprost przed nadjeżdżający samochód, nawet jeśli wchodzą na przejście dla pieszych. Nie należy też wchodzić na jezdnię zza zaparkowanego auta lub innego obiektu. (es) Foto: KPP MyszkówGaleria zdjęć

Komentarze