Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MŁODZI PATRIOCI Z PRZEDSZKOLA NR 8

Tomasz | 2019-12-10 08:20

(Zawiercie) Kilkulatki z Przedszkola nr 8 w Zawierciu wspólnie świętowały 101. rocznicę odzyskania niepodległości. W piątek, 8 listopada wszystkie grupy wspólnie obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki.


 

Przedszkolaki bardzo dobrze przygotowały się do tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Podczas występu recytowały wiersze mówiące o historii Polski i śpiewały piosenki patriotyczne. Dzieci z grupy Smerfów ubrane w kolorowe stroje zatańczyły Trojaka.


 

O 11:11 wszyscy zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Przedszkole nr 8 za udział w akcji Szkoła do hymnu otrzymało podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej.


 

Występy kilkulatków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Obchody Święta Niepodległości miały na celu kształtowanie przywiązania do Ojczyzny, jej kultury i tradycji, jak również poznanie symboli narodowych.


 

- W tym dniu przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej , której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców” – informuje Przedszkole nr 8. (es)Galeria zdjęć

Komentarze