Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MNIEJ WYPADKÓW I OFIAR ŚMIERTELNYCH

Tomasz | 2020-01-16 08:20

(powiat zawierciański) Na początku stycznia zawierciańska Policja podsumowała ubiegły rok. Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2019 roku spadła liczba wypadków drogowych w porównaniu z rokiem 2018. Najbardziej „kolizyjnym” miesiącem roku był maj, z kolei do największej liczby wypadków drogowych doszło w czerwcu i listopadzie. - Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości, a w rejonach przejść dla pieszych stosowali zasadę szczególnej ostrożności – przekazują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Łącznie w ubiegłym roku na drogach naszego powiatu doszło do 71 wypadków. To o 34 mniej, niż w 2018 r. Wraz ze spadkiem liczby wypadków, zmniejszyła się również liczba rannych (o 34 osoby) i ofiar śmiertelnych (o 3 osoby). Nie obyło się jednak bez zdarzeń drogowych.


 

- Najtragiczniejszym miesiącem był listopad. Doszło wtedy do 8 wypadków, w jednym z nich zginęły 3 młode osoby. Niebezpieczny na drogach był też czerwiec, 14 osób rannych w 8 wypadkach drogowych – informuje zawierciańska Policja. Z kolei w maju odnotowano największa liczbę kolizji – aż 140. Jak dodają mundurowi, przyczyną zdarzeń drogowych wciąż najczęściej okazują się brawura i nadmierna prędkość. (es) Grafika: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze