Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MOCNE BRZMIENIE ZDOMINOWAŁO TEGOROCZNE ŚWIĘTO ZAWIERCIA

Tomek | 2017-06-25 12:20

(Zawiercie) Tegoroczne Dni Zawiercia przeszły już do historii. Podczas trwającego trzy dni święta miasta na scenie zaprezentowało się wielu artystów, zarówno lokalnych jak i tych znanych w całej Polsce. Bez wątpienia organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić mieszkańcom moc atrakcji na najwyższym poziomie. Na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego wystąpili m.in. Brain Connect, Kasia Sochacka, Krzysztof Cugowski, zespół Bracia, Toxyna, Sylwia Grzeszczak, OldBreakout oraz grupa IRA.

 

W TYM ROKU NA SCENIE KRÓLOWAŁ ROCK

 

Tegoroczne święto miasta na muzycznej scenie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie występami zespołu Cierheń oraz Finalistów IV edycji konkursu „Mam talent od Jezusa. Następnie sceną zawładnęli członkowie Brain Connect, grający progresywnego rocka, Kasia Sochacka, której utwory zaliczane są do alternatywnego popu z elementami folku oraz zespół Katar.

 

Najważniejszym punktem piątkowego programu był wieczorny koncert rockowo-symfoniczny z udziałem Kasi Sochackiej, Michała Gasza, zespołów Katar i Brain Connect, Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej i Jurajskiej Orkiestry Kameralnej oraz solistów. Bez wątpienia gwiazdami koncertu był lider Budki Suflera Krzysztof Cugowski oraz jego synowie Wojciech i Piotr, czyli zespół Bracia.

 

Sobotnie koncerty również stanowiły nie lada atrakcję dla fanów bluesa i rocka. Popołudniu zagrały zespoły Piff Parre oraz Toxyna (grupa w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności). Gwiazdą sobotniego wieczoru była ciesząca się niesłabnącą popularnością w całym kraju Sylwia Grzeszczak, której single (tj. „Małe rzeczy”, „Pożyczony”, „Księżniczka”, „Tamta dziewczyna”) już od kilku lat królują na listach przebojów.

 

Tegoroczne święto miasta muzycznie zamknął występ legendarnej formacji IRA, przed którą na zawierciańskiej scenie zagrały zespoły Hit The Crown oraz OldBreakout. Po niedzielnym koncercie mieszkańcy obejrzeli na zawierciańskim niebie pokaz fajerwerków.

 

ŚWIĘTO MIASTA NIE TYLKO MUZYCZNIE

 

Jak co roku podczas Dni Zawiercia mieszkańcy mogli skorzystać nie tylko z atrakcji kulturalno-rozrywkowych. W miniony weekend Koło Pszczelarzy Zawiercie przygotowało stoiska szkoleniowo-wystawowe połączone z degustacją, a pracownicy Szkoły Medycznej w Zawierciu udzielali porad, którym towarzyszyły liczne pokazy oraz konkursy i atrakcje dla najmłodszych. Ponadto w niedzielę w hali OSiR odbyły się zawody o tytuł najbardziej wysportowanego mieszkańca Jury, czyli Jura Cross Train.

 

Organizatorami trzydniowego święta miasta był Urząd Miejski w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. (es) Foto: materiały własne, UM ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze