Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

„MOTYLKI” Z SZÓSTKI PATRIOTYCZNIE

Tomasz Urbański | 2018-05-31 12:20

(Zawiercie) Rok 2018 jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków, a 100-lecie niepodległości naszego kraju jest świętowane na wiele różnych sposobów i to przez cały rok, nie tylko 11 listopada. Wyjątku nie stanowią przedszkolaki z zawierciańskiej szóstki. Motylki, czyli najstarsza grupa z Przedszkola Nr 6 w Zawierciu przygotowała dla swoich młodszych koleżanek i kolegów specjalny występ. Piosenki i wiersze stanowiły świetną oprawę dla ciekawej lekcji patriotyzmu.

 

We wtorek 15 maja najstarsze przedszkolaki z grupy Motylki zaprezentowały pozostałym podopiecznym Przedszkola Nr 6 wyjątkowy występ. Dzieci rozpoczęły go od dumnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym przypomniały nasze symbole narodowe.

 

- Dzieci po kolei realizowały swój program, były wzruszające i zabawne wierszyki i wiele piosenek tj.: „Jestem Polakiem”, „Na plaży”, „Kocham Cię Polsko”, „Krakowiaczek jeden”, „Idzie dysc”, „Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci odbyły długą podróż od morza, aż po same góry, gdzie kolejnymi przystankami był Gdańsk, Toruń, Warszawa, Kraków, Zakopane i oczywiście Zawiercie nasza mała ojczyzna – opisuje występ Motylków Justyna Faliszewska.

 

Nauka poprzez zabawę jest chyba jednym z najlepszych sposobów przekazywania i utrwalania wiedzy u najmłodszych. Tak przygotowana i przedstawiona lekcja patriotyzmu z pewnością pozostanie w pamięci przedszkolaków na długo. Należy przy tym również podkreślić, że wiedza przyswojona w dzieciństwie i nawyki z najmłodszych lat decydują o tym, jakimi dorosłymi w przyszłości będą dzisiejsze przedszkolaki. Patrząc na to, jak wychowankowie Przedszkola Nr 6 świętują 100-lecie powrotu Polski na mapę Europy, możemy być spokojni o przyszłość naszej Ojczyzny. (es)Galeria zdjęć

Komentarze