Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

MYSZKÓW POBIEGŁ W „ÓSEMCE”

MyszPress | 2014-10-06 10:32

(Myszków) Ponad 230 zawodników i zawodniczek wzięło udział w drugiej edycji „Myszkowskiej Ósemki”, biegu zorganizowanym przez Towarzystwo Sportowe Libero. Rywalizowano na 3 dystansach biegowych. Najmłodsi na 100 metrów, młodzież na dystansie 1600 metrów, bieg główny, jak wskazuje jego nazwa, liczył sobie 8 kilometrów.

 

W niedzielę 21 września na starcie zameldowała się spora grupa biegaczy z Myszkowa i powiatu myszkowskiego, ale również pokaźne grono przyjezdnych lekkoatletów, m.in. z miast aglomeracji śląskiej, Bełchatowa, Aleksandrowa Łódzkiego a nawet Warszawy. Wśród pań dystans 8 kilometrów najszybciej pokonała Ewa Brych Pająk z Częstochowy z czasem 30:12. Tuż za nią uplasowała się Agnieszka Kuzyk z Raciszyna, trzecie miejsce na podium zajęła Agnieszka Janocha z Żarek Letniska. Wśród panów, na tym samym dystansie najszybszy był Zbigniew Kalinowski z Częstochowy, z czasem 27:13. Do ostatnich metrów o zwycięstwo walczył z nim myszkowianin Piotr Magiera, który ostatecznie swój start zakończył na 2 miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Gniła z Praszki. Na dystansie młodzieżowym (1,6 km) najszybsze były: Michalina Typer z Myszkowa przed Dominiką Okulińską z Irządz i Karoliną Typer z Myszkowa. W kategorii chłopców najszybsi okazali się myszkowianie: Mateusz Niepsuj i Kamil Biedroń, trzeci na mecie zameldował się Bartosz Socha z Wysokiej Lelowskiej. Najwięcej emocji wzbudziły biegi na 100 metrów przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w klasach 1-3, a wszyscy zawodnicy na tym dystansie zostali okrzyknięci przez kibiców i organizatorów zwycięzcami.

 

- Bezpośrednio po zakończeniu pierwszej edycji imprezy w roku 2013 obiecałem, że będziemy tę inicjatywę kontynuować i starać się aby „Myszkowska Ósemka” na stałe wpisała się do kalendarza imprez sportowych Myszkowa. Dzięki dużemu zaangażowaniu członków naszego stowarzyszenia, sympatyków, przyjaciół sportu i wielu instytucji danego słowa udało się dotrzymać. Organizacja biegu ulicznego nie jest łatwa, konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, właściwego zabezpieczenia trasy, organizacja biura zawodów, sprawne przeprowadzenie wszystkich startów, nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób – mówi Adam Zaczkowski, prezes Towarzystwa Sportowego „Libero”.

 

 

Za naszym pośrednictwem serdeczne podziękowania składa na ręce członków TS „Libero”, wyrazy wdzięczności kieruje też do „Ambitnych Amatorów”, Policji, Straży Miejskiej, druhów z Ochotniczych Straży Pożarnym z Myszkowa, Niegowy i Kuźnicy Starej, Stowarzyszenia „Podlas”, Myszkowskiego Klubu Motocyklowego, Pizzerii „Capri”, Hurtowni Elektrycznej Tomak, Ośrodka Orle Gniazdo w Hucisku, Stowarzyszenia „Marina” Poraj, Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski”. - Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie dotacja z budżetu miasta Myszkowa, za którą również serdecznie dziękuję – dodaje Adam Zaczkowski. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze