Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NA CZERWONYM NIE JEDZIEMY!

Tomasz Urbański | 2018-03-09 12:20

(Zawiercie) 20 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu prowadzili akcję, której celem było sprawdzenie czy kierowcy zatrzymują swoje pojazdy przed czerwonym światłem sygnalizacji na skrzyżowaniu.

 

- Policyjna akcja miała na celu zdyscyplinować kierowców, którzy łamiąc przepisy stwarzają potężne zagrożenie dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali także uwagą na zachowanie się pieszych. W czasie ośmiogodzinnych działań, na dwóch głównych skrzyżowaniach w Zawierciu ujawniono aż 32 wykroczenia – poinformowali mundurowi na stronie zawierciańskiej komendy.

 

Funkcjonariusze przypominają, że za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej grozi 6 punktów karnych i nawet do 500 złotych mandatu, a w skrajnych sytuacjach, gdy dojdzie do zagrożenia wypadkiem, funkcjonariusze mogą zatrzymać kierującemu prawo jazdy i skierować sprawę do sądu.

 

Warto także zaznaczyć, że kierowcy nie zawsze mogą spodziewać się kontroli. Do akcji stróże prawa wykorzystali kamery monitoringu miejskiego oraz nieznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

 

- Przypominamy, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie. W takim przypadku kierowca powinien bezpiecznie zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem – dodają funkcjonariusze. (mpp), Foto KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze