Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NA MARSZAŁKOWSKIEJ URZĘDUJĄ STRAŻNICY MIEJSCY

Tomasz Urbański | 2019-04-26 12:20

(Zawiercie) Na ul. Marszałkowskiej w Zawierciu powstał Terenowy Posterunek Straży Miejskiej. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Ma to stanowić pierwszy etap działań miasta, których celem jest rewitalizacja tej ulicy. Władze Zawiercia zapowiadają piesze patrole strażników miejskich w okolicy Marszałkowskiej oraz zamontowanie dodatkowego monitoringu.


 

Terenowy Posterunek Straży Miejskiej mieści się przy ul. Marszałkowskiej 29. Niedawno w lokalu przeprowadzono remont. Wzrost bezpieczeństwa ma być pierwszym filarem miejskich działań w rejonie ul. Marszałkowskiej. - Aktywizujemy strażników miejskich, aby ich działania były bardziej efektywne. Będą oni mogli szybciej i skuteczniej reagować na wezwania i potrzeby mieszkańców. Uruchomimy też piesze patrole Straży Miejskiej w tej okolicy, aby Straż Miejska działała najbardziej skutecznie dla mieszkańców – informował zawierciański magistrat na swojej stronie internetowej pod koniec marca. Oprócz tego planuje się zamontowanie monitoringu. Działania te mają służyć wzrostowi poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.


 

Na tym nie kończą się plany władz miasta. Magistrat proponuje wszystkim zainteresowanym – mieszkańcom, firmom, organizacjom pozarządowym, jak również nieformalnym grupom – nawiązanie współpracy w ramach programu lokalowego. Ma on się opierać na korzystnych dla najmującego warunkach. - Zapraszamy do rozmowy, z pewnością z każdym zainteresowanym przedsiębiorcą, stowarzyszeniem czy grupą mieszkańców, znajdziemy idealną płaszczyznę porozumienia i wspólnie ożywimy tą ulicę, z korzyściami dla wszystkich stron. Szczegóły podamy wkrótce, ale już teraz zapraszamy do współpracy – zachęca miasto.


 

Władze miasta chciałyby również zdobyć środki zewnętrzne na remont budynków w rejonie ulicy Marszałkowskiej i Starego Rynku. W celu poprawy wizerunku tej części miasta ma powstać również mała architektura, pojawić ma się też więcej zieleni. - Równolegle do tego, rozpoczęliśmy etap konsultacji społecznych, a także prace koncepcyjno-projektowe z udziałem architektów i planistów. Wsparcie merytoryczne i zadaniowe ze strony Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach dodaje nam energii, wskazuje dobre rozwiązania i projekty – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Zawierciu.


 

POSTERUNEK PRZY MARSZAŁKOWSKIEJ OD 10.00 DO 18.00


 

W ubiegły poniedziałek – 15 kwietnia - magistrat poinformował, że posterunek przy Marszałkowskiej 29 już działa. W tej chwili trwa etap pilotażowy. Póki co mundurowi będą pracować od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Urząd Miejski zapewnia, że godziny pracy strażników zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców.


 

- Już wkrótce na ulicy Marszałkowskiej zostanie uruchomiony monitoring. Dyżurni Straży Miejskiej pracują całodobowo i będą bacznie obserwować to, co dzieje się w okolicy. Także po 18.00 mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie – czytamy w informacji opublikowanej przez zawierciański magistrat na Facebooku. Wszelkie problemy zawiercianie mogą zgłaszać strażnikom, dzwoniąc pod numer 986. (es) Foto: UM ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze