Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NA REHABILITACJĘ WIKTORII ZEBRALI PRAWIE 23 TYSIĄCE

Tomasz Urbański | 2017-11-24 11:44

(Zawiercie) W ubiegłą niedzielę 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację dla 15-letniej Wiktorii. Młoda zawiercianka w połowie października uległa poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Dzięki ludziom o wielkich sercach udało się zebrać blisko 23 tysiące złotych na leczenie nastolatki.

 

W październiku br. 15-letnia Wiktoria miała poważny wypadek motocyklowy. Leczenie i rehabilitacja młodej zawiercianki wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego bliscy i przyjaciele Wiktorii robią co w ich mocy, by umożliwić jej powrót do sił. Na portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację dziewczynki. - Miała okropny wypadek motocyklowy, powodując złamanie kręgosłupa i trwałe urazy nerek, wątroby oraz płuc. Jest po dwóch operacjach, z których jedna trwała 8 godzin. Wiktoria walczy o odzyskanie czucia w nogach. Rehabilitacja będzie długa i wyczerpująca – informują organizatorzy internetowej zbiórki.

 

Z myślą o Wiktorii w Zawierciu zorganizowany został koncert charytatywny, który odbył się w niedzielę 12 listopada w MOK „Centrum”. Organizatorami wydarzenia byli m.in. Centrum Rozwoju Lokalnego, Stowarzyszenie Grupa Jura’PL, Przedszkole nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu. W niedzielny koncert w charakterze współorganizatorów i sponsorów zaangażowało się wiele zawierciańskich instytucji, firm oraz mieszkańców.

 

Podczas niedzielnego koncertu mieszkańcy mogli liczyć na wiele różnorodnych atrakcji. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowali się m.in.: mażoretki z zespołu „Fantazja Ogrodzieniec”, Julia Bednarz, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawierciu: chór G1 Forte z Solistami, zespół tańca oraz Olimpia Karbownik z zespołem, katowiccy raperzy Azet&Pogo, rockowy zespół (sic!) oraz goście z sąsiednich gmin – Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzwono-Sierbowic. Z kolei druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Żerkowice przygotowali pokaz ratownictwa technicznego. Występom artystycznym towarzyszyła moc atrakcji, a wśród nich przejażdżka bryczką, fotobudka, kiermasze, uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy, stoiska kulinarne i stoisko z militariami.

 

Niedzielny koncert bez wątpienia można nazwać dużym sukcesem. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy okazali nie tylko dobre serca, ale też hojność – jak poinformowali organizatorzy koncertu, na rehabilitację Wiktorii udało się zebrać 22 866,44 zł.

 

Zbiórka funduszy wciąż trwa. Wszyscy chętni mogą przekazywać pieniądze za pomocą portalu pomagam.pl lub wpłacając dowolne kwoty na konto Centrum Rozwoju Lokalnego Zawiercie 28 1050 1142 1000 0090 8025 5160 tytułem „Zbiórka dla Wiktorii”. (es)Galeria zdjęć

Komentarze