Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NAJBLIŻSZE PLANY „CHMURY”

MyszPress | 2014-11-13 14:43

(Koziegłowy, Mikołajki) Najbliższe plany trenera Błękitnych?  Od czasu, kiedy w klubie jeździ Ola Wasiuk, rodzinnie związana z Mazurami, Andrzej Chmurzewski, trener Błękitnych zamierza stworzyć jej odpowiednie warunki bliżej domu. Już nawiązał współpracę z Edmundem Puzio, Prezesem Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Mikołajkach. Jeszcze w tym roku, dzięki przychylności i zaangażowaniu prezesa Puzio, Błękitni otworzą sekcję kolarstwa przełajowego w Mikołajkach. Z pewnością Mikołajki będą gospodarzami wyścigu Pucharu Polski w przyszłym sezonie przełajowym. Już dziś wiemy, że w przyszłym sezonie w Polsce będzie przełajowy Puchar Europy. Koziegłowy czy Mikołąjki? Rozmowy w tej sprawie Chmurzewski zamierza rozpocząć z Burmistrzami Koziegłów i Mikołajek bezpośrednio po tegorocznych wyborach samorządowych.

 

W najbliższą niedzielę 15.11 w Koziegłowach MGLKS Błękitni Koziegłowy organizuje XXXVI Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym. Wyścig to II Memoriał Zygmunta Chmurzewskiego, I Memoriał zmarłego tragicznie kolarza Błękitnych Daniela Jurczyka. Okazuje, się, że impreza ujęta w planie PZKol od wiosny, stanęła pod znakiem zapytania, czy w ogóle się odbędzie. Wyjaśnia to Igor Zieliński, przedstawiciel sponsora Błękitnych.

 

Czy to prawda, że losy wyścigu Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach” wisiały na włosku”?

 

Igor Zieliński: -Tak, Pan Burmistrz Koziegłów, patron wyścigu, nie przeznaczył na wyścig obiecanych 10 tysięcy złotych. Ale dzięki szybkiej reakcji wielu osób, zebraliśmy kwotę wystarczającą do przeprowadzenia wyścigu.  Jak widać są jeszcze w Koziegłowach ludzie, którzy są w stanie pomóc dzieciom i Błękitnym.

 

Dzieciom?

 

-Tak, dzieciom; Chmurzewski daje im alternatywę: nie musicie ćpać, nie musicie pić. Możecie jeździć na rowerze. Wielu rodziców to rozumie i ufają „Chmurze”. I z tych „oddanych Chmurze” dzieci wyrosło wielu Mistrzów Polski i Olimpijczyków.  Incydent z Burmistrzem Ślęczką nie zna precedensu. Za czwartą część kwoty, jaką przeznaczył na oświetlenie koziegłowskiego kościoła mógłby zyskać wdzięczność całej kolarskiej koziegłowskiej społeczności. Można by rzec: Panie Ślęczka, Pan za gminną kasę oświetliłeś nie tego Boga. (red)


Komentarze