Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NAJPIERW ZŁOŻYŁ ZAMÓWIENIE, POTEM ZACZĄŁ GROZIĆ OBSŁUDZE

Tomasz Urbański | 2019-04-03 12:20

(Zawiercie) W jednym z lokali gastronomicznych w Zawierciu klient groził nożem właścicielowi – obywatelowi Turcji – oraz pracującej tam kobiecie. Ponadto mężczyzna straszył, że wjedzie do lokalu samochodem. Krewki 37-latek został objęty policyjnym dozorem, a prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.


 

W środę, 20 marca w lokalu gastronomicznym należącym do 41-letniego Turka, doszło do wyjątkowo nieprzyjemnej sytuacji. 37-letni klient zaczął po angielsku ubliżać właścicielowi. Oczekując na zamówiony przez siebie posiłek, mężczyzna miał wyciągnąć nóż i grozić obywatelowi Turcji oraz pracującej u niego kobiecie. Oprócz tego, klient miał straszyć, że wjedzie do lokalu samochodem.


 

- Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i następnego dnia zatrzymali go. W piątek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa gróźb karalnych z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej – informują mundurowi z zawierciańskiej jednostki.


 

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Zawierciu wszczęła śledztwo i zdecydowała o objęciu agresywnego 37-latka dozorem policyjnym. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (es) Foto: Policja Zawiercie/FacebookGaleria zdjęć

Komentarze