Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NIE DAŁA SIĘ NABRAĆ NA PROŚBĘ OSZUSTA!

Tomasz Urbański | 2018-03-14 12:20

(Zawiercie) Funkcjonariusze z Zawiercia ostrzegają przed internetowymi naciągaczami. Mogą oni się podszywać pod naszych znajomych na popularnych portalach społecznościowych. Na szczęście jedna z mieszkanek powiatu wykazała się większym sprytem od oszusta.

 

- Oszust przejął konto jej znajomej i prosił o pożyczkę. Na szczęście kobieta była czujna i nie dała się nabrać – poinformowali zawierciańscy mundurowi.

 

25 lutego kobieta otrzymała na portalu społecznościowym wiadomość od swojej bliskiej znajomej. Koleżanka prosiła ją o bardzo pilną pożyczkę i wskazała konto, na które ma zostać wysłany przelew. Mieszkanka naszego powiatu zadzwoniła do swojej przyjaciółki, a rozmowa z nią uchroniła przed utratą 1000 złotych.

 

- Jeśli otrzymaliście podobną prośbę, najlepiej zachować szczególną ostrożność. Warto upewnić się czy wiadomość rzeczywiście wysłał twój znajomy. Wystarczy zadzwonić i potwierdzić taką prośbę. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z bezpowrotną utratą pieniędzy. Ostrzegamy również użytkowników kont społecznościowych przed atakami oszustów. Zalecamy korzystanie z dodatkowych haseł dostępu oraz zachowanie ostrożności przy otwieraniu nieznanej korespondencji, mogącej zawierać ukryte linki do programów szpiegujących – przestrzegają policjanci. (mpp). Foto KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze