Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NIECH ŻYJE BAL!

Tomasz Urbański | 2018-02-01 12:20

(Myszków) „Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale…” z tym hasłem z tekstu Agnieszki Osieckiej tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 1 im Eugeniusza Kwiatkowskiego na 100 dni przed maturą bawili się do samego rana. Tradycyjna Studniówka odbyła się w sali Macierzanka w Myszkowie, gdzie mieliśmy zaszczyt być zaproszeni. Sezon studniówkowy 2018 został oficjalnie otwarty!

 

Kilkudziesięciu uczniów „Kwiatka”, którzy wiosną przystąpią do matury, pierwszy swój „dorosły” bal z pomocą rodziców urządzili w sali Macierzanka. Część oficjalną uczniowie rozpoczęli od podziękowań dla nauczycieli i rodziców. Dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj wszystkim im życzył z kolei udanej matury, która otwiera im drogę do dalszej nauki i jest wejściem w dorosłość. Dyrektor stanął też w pierwszej parze prowadząc tradycyjnego poloneza, który w opinii nauczycieli, gości, rodziców wypadł znakomicie. Podkreślanie tradycji samego balu, czy tańca zawsze go zaczynającego, padało tego wieczoru wielokrotnie. W sposób szczególny maturzyści, wyraźnie bez przymusu i z czystej sympatii, dziękowali nauczycielce Grażynie Kalecie, która przygotowała ich do balu, ćwicząc poloneza, ale również była wspaniałym wychowawcą i pedagogiem.

 

Do rana z uczniami ZS nr 1 się nie bawiliśmy, ale z pewnością była to impreza udana, dla nich niezapomniana na całe życie. Wszak własną Studniówkę można mieć tylko raz w życiu!

 

W imieniu Gazety Myszkowskiej na Studniówce gościł:

 

Jarosław Mazanek

 Galeria zdjęć

Komentarze