Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NIEDZIELNE WYBORY W OGRODZIEŃCU WYGRAŁA ANNA PILARCZYK-SPRYCHA

Tomasz Urbański | 2018-04-01 12:20

(Ogrodzieniec) Anna Pilarczyk-Sprycha w ubiegłą niedzielę wygrała wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu. Zajmie w niej miejsce Grzegorza Wałka, który w listopadzie ubiegłego roku w drodze konkursu został wybrany na stanowisko Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu, a miejskim radnym był do 14 grudnia ub. r. Anna Pilarczyk-Sprycha od dwóch lat piastuje stanowisko Dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. W niedzielnych wyborach uzupełniających pokonała dwóch kontrkandydatów – Jerzego Kołodzieja oraz Marka Trzeplę, a głos oddała na nią blisko połowa głosujących.

 

W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku Anna Pilarczyk-Sprycha kandydowała na stanowisko burmistrza Ogrodzieńca. Spotkała się wtedy w II turze z Andrzejem Mikulskim, który wybory wygrał, nieznacznie wyprzedzając wówczas A. Pilarczyk-Sprychę.

W ubiegłą niedzielę 18 marca w Ogrodzieńcu przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu. Były one wynikiem zrzeczenia się przez Grzegorza Wałka mandatu. Radny w listopadzie 2017 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora ogrodzienieckiego ZGK.

 

Niedzielne wybory przeprowadzone zostały w okręgu wyborczym nr 5, obejmującym ulice: Centuria, 1 Maja oraz Słowackiego (od nr 16 do nr 62 i od nr 15 do nr 43). O mandat radnego ubiegało się trzech kandydatów: Jerzy Kołodziej (Komitet Wyborczy Wyborców Jerzy Kołodziej), Anna Pilarczyk-Sprycha (Komitet Wyborczy Wyborców Przedsiębiorczy Ogrodzieniec) oraz Marek Trzepla (zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Wspólna Sprawa). Frekwencja podczas niedzielnych wyborów uzupełniających wyniosła prawie 38% - spośród 508 osób uprawnionych do głosowania, lokal wyborczy odwiedziło 192 mieszkańców. Ważnych głosów oddano 187 (na 5 kartach do głosowania wyborcy nie postawili znaku „x” obok nazwiska żadnego z kandydatów).

 

Miejską radną została Anna Pilarczyk-Sprycha, która uzyskała 93 głosy. Tym wynikiem znacznie prześcignęła obu swoich kontrkandydatów, bowiem na Jerzego Kołodzieja zagłosowało 54 mieszkańców, a na Marka Trzeplę – 40.

 

DOŚWIADCZENIE W SŁUŻBIE ZDROWIA MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRZYDATNE RÓWNIEŻ W SAMORZĄDZIE

 

Obecna kadencja samorządowców powoli dobiega końca. Anna Pilarczyk-Sprycha będzie ogrodzieniecką radną do jesieni. Co będzie dla niej priorytetem w ciągu ok. półrocznego sprawowania mandatu?

 

- Na wstępie chciałabym podziękować wszystkim, którzy mi zaufali oddając głos. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w głosowaniu, szczególnie, że jesienią do urn pójdziemy jeszcze raz, bo to rok końca kadencji. Moja praca zawodowa niejako nakreśla kierunek tego, na czym będę chciała się skupić. Praca w szpitalu to obszar społeczny, chyba najtrudniejszy. Nieraz łatwiej wybudować drogę czy chodnik, niż rozwiązać problemy społeczne w gminie. Mamy coraz liczniejszą grupę seniorów, mamy młodych ludzi, którzy oczekują wsparcia i stworzenia optymalnych warunków do życia w Ogrodzieńcu. Mamy też coraz większe wyzwania związane z zachorowalnością na nowotwory, profilaktyką i leczeniem. Tymi obszarami będę chciała się zajmować - przekazała nam Anna Pilarczyk-Sprycha.

 

Jak zapewnia, doświadczenie zdobyte na stanowisku dyrektora zawierciańskiego szpitala może okazać się bardzo przydatne w samorządzie. Pełnienie obu funkcji - kierowanie lecznicą oraz zasiadanie w radzie miejskiej - nie koliduje ze sobą. Różnorodna aktywność zawodowa radnych może sprzyjać samorządom i ułatwiać im rozwiązywanie lokalnych problemów.

 

- Praca w szpitalu to przecież praca na rzecz naszych mieszkańców. To miejsce, gdzie codziennie zmagamy się z ich najważniejszymi problemami, bo dotyczącymi ich zdrowia – rzeczy najcenniejszej. To ogromna odpowiedzialność, ale też szkoła, która uczy wrażliwości, dyscypliny, zrozumienia problemów ludzi i pracy, w której nie ma miejsca na błędy. Szpital dużo mnie nauczył i chcę tę wiedzę, doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w radzie - mówi A. Pilarczyk-Sprycha.

 

„MAM JESZCZE SPORO DO ZROBIENIA W SZPITALU”

 

Zwyciężczynię niedzielnych wyborów uzupełniających w Ogrodzieńcu zapytaliśmy również o plany związane z jesiennymi wyborami samorządowymi. A. Pilarczyk-Sprycha póki co nie potwierdza startu w najbliższych wyborach samorządowych. Pewne jest natomiast to, że wiąże swoją przyszłość z zawierciańskim szpitalem.

 

- Do wyborów samorządowych pozostało 8 miesięcy. Na razie skupiam się, by jako radna najbliższe miesiące jak najlepiej wykorzystać w służbie mieszkańcom, by jak najwięcej zrobić dla Ogrodzieńca. Jeżeli chodzi zaś o plany zawodowe to mam jeszcze sporo do zrobienia w szpitalu i z nim wiążę swoją przyszłość. Razem z załogą tej placówki realizujemy plan naprawy finansów, z jednoczesnym podnoszeniem jakości usług medycznych. Szpital, po wielu latach zadłużania się, już drugi rok z rzędu ma wysoki wynik finansowy. Dzięki temu zwiększamy ofertę usług medycznych, modernizujemy szpitalne sale i kupujemy nowoczesny sprzęt - wyjaśnia Anna Pilarczyk-Sprycha. (es)Galeria zdjęć

Komentarze