Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Niegowa: pierwsze pytanie do nowego Wójta Gminy

Tomasz Urbański | 2018-11-20 12:20

Mariusz Rembak, który wygrał wybory na Wójta Gminy Niegowa musi teraz uporządkować swoje sprawy zawodowe, co oznacza przede wszystkim konieczność odejścia ze służby w Policji. Jest oficerem Centralnego Biura Śledczego. Tuż po ogłoszeniu oficjalnego wyniku II tury wyborów samorządowych, pogratulowaliśmy mu zwycięstwa:


 

GM: - Gratuluję sukcesu wyborczego. Wygrał pan bardzo wyrównaną rywalizację ze swoim konkurentem Krzysztofem Motylem. Imponująca była również frekwencja wyborcza w II turze, która przekroczyła 60%. To pokazuje, jak ważne dla mieszkańców gminy Niegowa są wybory. Jakie będą pierwsze decyzje nowego Wójta Gminy Niegowa?


 

Mariusz Rembak: - Dziękuję mieszkańcom gminy za oddane na mnie głosy. Odbieram je jako sygnał akceptacji tego programu jaki dla gminy przestawiałem w kampanii wyborczej. Wszystkie te propozycje są aktualnie przystąpię do ich realizacji.


 

Objęcie funkcji Wójta Gminy to dla mnie nowa sytuacja, nowe otoczenie. Muszę przyjrzeć się organizacji pracy urzędu, ale nie zamierzam robić żadnych rewolucji kadrowych. Nawiążę współpracę nowo wybraną Radą Gminy, skupię się na realizacji głównych punktów mojego programu. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że najważniejsze dla nich są sprawy związane z Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Mieszkańcy postulują wprowadzenie w nim zmian, zgłaszali mi problemy np. utrudniające budowę, przebudowę. Mówią, że czasem odkładają decyzje związane z działalnością gospodarczą, z powodu problemów z PZP.


 

Borykamy się jako gmina z odpływem mieszkańców, zwłaszcza z najmniejszych sołectw, będę więc pracował nad tym, aby warunki osadnictwa, zamieszkania w tych najmniejszych miejscowościach były bardziej atrakcyjne. Zależy mi na zrealizowaniu dwóch postulatów, ważnych dla mieszkańców: utworzenie żłobka i wydłużenie godzin pracy przedszkoli. To są dwie ważne sprawy dla młodych ludzi, aby mogli pracować, rozwijać się.


 

Rozmawiał: Jarosław Mazanek


 Galeria zdjęć

Komentarze