Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NIELEGALNE REKLAMY WYBORCZE W GAZECIE MYSZKOWSKIEJ I DZIENNIKU ZACHODNIM!

Jaroslaw Mazanek | 2018-09-28 17:57

(Myszków) Piątek to dzień w którym czytelnicy Gazety Myszkowskiej sięgają po świeże wydanie tygodnika. Jakież było nasze zdziwienie, gdy 28.09.2018 z rana jeden z Czytelników zadzwonił do redakcji z pytaniem czy rozprowadzamy razem z „Myszkowską” materiały wyborcze KW PiS. Pyta, bo w środku swojej ulubionej gazety zobaczył ulotkę wyborczą promującą kandydata do Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS Tomasza Ośmiałowskiego (jest radnym obecnej kadencji). KW PiS nie zawarł umowy z wydawcą Gazety Myszkowskiej na kolportowanie w formie insertu materiałów wyborczych komitetu. Jako insert do Gazety Myszkowskiej znalazły się tam bez zgody wydawcy, nie legalnie.

Udaliśmy się więc do wspomnianego przez czytelnika kiosku z prasą (należącego do RUCH SA) kupujemy: Gazetę Myszkowską, Dziennik Zachodni i Gazetę Wyborczą. Nie było w nich ulotki Ośmiałowskiego, ale z zamian, w środku… cała gazetka reklamowa1! A w niej całostronicowe reklamy wyborcze KW PiS (do Rady Powiatu Myszkowskiego, Rady Miasta Myszkowa, kandydatki na burmistrza Myszkowa Urszuli Bauer, Kandydatki PiS na burmistrza Żarek Krystyny Jasińskiej i kandydata PiS na wójta Niegowy Michała Jędruszka). Cała wyborcza gazetka PiS włożona bez zgody Wydawców do Gazety Myszkowskiej i Dziennika Zachodniego!

Pytamy kioskarza, skąd ma te materiały wyborcze, kto je dostarczył. Ten wyraźnie wystraszony potwierdził: ulotkę Tomasza Ośmiałowskiego z PiS dostarczył sam Ośmiałowski. Gazetkę wyborczą „demokratyczna” kandydujący do Rady Powiatu Myszkowskiego z poz. 1 Wojciech Picheta (KWW Wspólny Powiat) Zarekwirowaliśmy ulotki i gazetki wyborcze, całkiem sporą stertę.

Warto przypomnieć, że Ośmiałowski obecny radny wszedł do Rady Powiatu Myszkowskiego po tym, jak Wojciech Picheta zrezygnował z mandatu. Zrobił to tuż przed skierowaniem do Sądu aktu oskarżenia w sprawie o podanie nieprawdziwych danych w kolejnych oświadczeniach majątkowych. Picheta, dzięki śledztwu Gazety Myszkowskiej dostał te zarzuty, chodziło o przyjmowanie pieniędzy za wystawianie zaświadczeń o zdolności do bycia kierowcą, za które pobierał na lewo pieniądze, czyniąc sobie z tego dochód. Sąd Rejonowy w Myszkowie uznał winę Pichety, ale tytułem próby umorzył postępowanie karne wobec niego.

 

PiS i KWW Wspólny Powiat nas okrada!

Wydawcy prasy, w tym wydawca Gazety Myszkowskiej i Dziennika Zachodniego za publikowanie reklam, w tym wyborczych, pobierają wynagrodzenie. To usługa, którą świadczymy reklamodawcom w zamian za możliwość dotarcia do czytelnika. Wydawca Gazety Myszkowskiej będzie się więc domagał rekompensaty za umieszczone w Gazecie Myszkowskiej bez naszej zgody, materiały wyborcze. Wg. cennika publikacja 8 stron reklam wyborczych to koszt 16.531,20 zł. Takiej kwoty będziemy się domagać od KW PiS i KWW Wspólny Powiat. Dodatkowo za insert ulotki wyborczej Tomasza Ośmiałowskiego.

O możliwym naruszeniu kodeksu wyborczego, w tym jego przepisów karnych powiadomiliśmy Krajowe Biuro Wyborcze Delegaturę w Częstochowie władne z urzędu wszcząć postępowanie o naruszenie Kodeksu Wyborczego. Pismo wysłaliśmy też do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. O naruszeniu ich interesów wydawniczych oczywiście powiadomiliśmy też wydawcę Dziennika Zachodniego.

 

Drodzy Czytelnicy! Wielka prośba!

Jeżeli kupując bieżące wydanie Gazety Myszkowskiej nr 39 lub dzisiejsze, piątkowe (28.09.18) wydanie Dziennika Zachodniego dostaliście wraz z GM lub DZ ulotki wyborcze Tomasza Ośmiałowskiego lub gazetkę wyborczą „demokratyczna” piszcie do nas mailowo, czy sms gdzie w jakim kiosku. Sms na nr 602 514 030 jmazanek@gazetamyszkowska.pl

 

Jarosław MazanekGaleria zdjęć

Komentarze