Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWA PRACOWNIA BIOLOGII W ŻEROMSKIM

Tomasz | 2019-12-16 08:20

(Zawiercie) 4 grudnia w zawierciańskim liceum im. Stefana Żeromskiego została otwarta zmodernizowana pracownia biologiczna. 80% kosztów remontu i nowego wyposażenia pokryła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Całość kosztowała ponad 36 tysięcy, z czego dotacja WFOŚ wyniosła 28,8 tys., powiat zawierciański dołożył 7498 zł.


 

Sami uczniowie LO projektowali wygląd pracowni. Stąd ścianę z oknami zdobi „wrastające” aż w sufit drzewo. Opiekunka projektu, nauczycielka biologii Urszula Ogórek nie kryła dumy, zarówno z samych uczniów, jak i efektów pracy. Pracownia ma nowe pojedyncze ławki - choć niestety ściśnięte jak śledzie w puszcze. To efekt przepełnienia klas w związku z likwidacją gimnazjów i kumulacją dwóch roczników opuszczających gimnazja i podstawówki w jednym roku. Dzięki dotacji WFOŚ możliwy był zakup wielu preparatów, odczynników, mikroskopów i tabletów do pracy multimedialnej.


 

Otwarcie pracowni odbyło się z udziałem Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa i prezesa WFOŚ w Katowicach Tomasza Bednarka. W imieniu Rady Rodziców obecna była pani Paulina Madejska. Gości przywitała wicedyrektor szkoły Aneta Pantak. Uczennice Julia Domagała (IIB), Aleksandra Płuciennik (IG), Julia Trzaskacz, Wiktoria Wyszyńska i grająca na gitarze Wiktoria Pakulak uświetniły spotkanie krótkim występem wokalnym.


 

Jarosław MazanekGaleria zdjęć

Komentarze