Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWA RADNA W PORĘBIE

MyszPress | 2015-02-09 09:55

(Poręba) W marcu w Porębie miały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Głosowania nie będzie. Powód? Zgłosiła się tylko jedna kandydatka: Ewelina Janeczek.

 

 

W związku z wyborem Ryszarda Spyry na burmistrza Poręby, wygasł jego mandat radnego. Decyzją Wojewody Śląskiego, wybory uzupełniające odbyć się miały 1 marca. W ostatniej kadencji Ryszard Spyra był opozycyjnym radnym klubu Jedność i Przyszłość. Opozycja wystawiła kandydatów na radnych we wszystkich 15 okręgach wyborczych. Do rady udało się jej wprowadzić, aż 8 kandydatów. Ryszard Spyra zdobył mandat radnego w okręgu numer 11.

 

Od początku informowaliśmy, że w wyborach uzupełniających dawna opozycja chce wystawić Ewelinę Janeczek, której wcześniej do rady nie udało się dostać z okręgu nr 12 (uzyskała 63 głosy i miała o 2 głosy mniej od Edwarda Dorobisza). To właśnie ona zasiądzie w porębskiej Radzie Miejskiej.

 

W okręgu wyborczym Nr 11, utworzonym dla wyboru Rady Miasta Poręba w wyborach uzupełniających, które dotyczyły obsadzenia 1 mandatu, Miejska Komisja Wyborcza w Porębie zarejestrowała jednego kandydata na radnego.

 

 

- W związku z tym, że liczba zarejestrowanych kandydatów jest równa liczbie wybieranych radnych, na podstawie art. 380 Kodeksu Wyborczego nr 11 głosowania w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Poręba nie przeprowadza się – czytamy w oświadczeniu komisarza wyborczego. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze