Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWE MIEJSCA PARKINGOWE ZAMIAST ZNISZCZONEGO TRAWNIKA

Tomasz Urbański | 2018-09-14 12:20

(Zawiercie) Pod koniec sierpnia miasto ogłosiło przetarg na budowę kilku miejsc parkingowych przy ul. Wierzbowej. Nowa zatoczka miałaby powstać w rejonie Przedszkola nr 8. Projekt zakłada budowę 9 miejsc parkingowych w miejscu, gdzie obecnie jest zniszczony trawnik. Parkują tam samochody, gdy pobliskie miejsca parkingowe są zajęte. Termin składania ofert do tego zamówienia upływa 10 września.


 

Prace wymienione w ogłoszeniu o zamówieniu to między innymi rozebranie starego chodnika, istniejących krawężników, wycinka jednego drzewa oraz wykonanie nawierzchni parkingu z kostki brukowej i nowego chodnika (łączącego planowane miejsca parkingowe z istniejącym chodnikiem). Powstać miałoby 9 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.


 

W zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej UM Zawiercie projekcie budowlanym inwestycji czytamy: Omawiany teren w rejonie skrzyżowania z ulicą Dojazd pomiędzy jezdnią i chodnikiem posiada szerokość ok. 5,20 m i jest porośnięty trawą. Często występują sytuacje, że znajdujące się w pobliżu miejsca parkingowe są zajęte; wtedy kierowcy parkują na pasie zieleni, rozjeżdżając go i niszcząc.


 

Obok zniszczonego pasa zieleni, przy samej jezdni znajduje się wąski chodnik, który czasy świetności ma już dawno za sobą. Połamane płyty chodnikowe sąsiadujące bezpośrednio z drogą raczej nie służą mieszkańcom, a ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Tym gorzej się on prezentuje, gdy porównamy go ze znacznie nowszymi chodnikami przy ul. Wierzbowej.


 

Termin składania ofert upływa w poniedziałek 10 września. Wskazany w zamówieniu termin realizacji tej inwestycji to 60 dni od daty podpisania umowy. Jeśli miasto nie będzie miało problemów z wyłonieniem wykonawcy, to niewykluczone, że kierowcy będą mogli korzystać z nowej zatoczki jeszcze w tym roku. (es)Galeria zdjęć

Komentarze