Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWE VOLVO JUŻ SŁUŻY STRAŻAKOM ZE ZDOWA

Tomasz Urbański | 2018-10-13 12:20

(Zdów, gm. Włodowice) We wrześniu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdowie otrzymali nowy samochód bojowy, który już może im służyć w akcjach ratunkowych. Uroczystość poświęcenia i przekazania strażakom pojazdu zorganizowano w niedzielę 23 września i połączono ją ze ślubowaniem dzieci, które zasiliły szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.


 

Uroczyste przekazanie strażakom ze Zdowa nowego samochodu bojowego odbyło się w niedzielę, 23 września. Najpierw uczestnicy strażackiego święta w towarzystwie orkiestry dętej przemaszerowali z remizy do kościoła. Korowód prowadził najnowszy wóz zdowskich druhów. Samochód został poświęcony podczas mszy świętej przez księdza proboszcza Romana Dziembowskiego. Po mszy uroczystość kontynuowana była w strażackiej remizie – strażakom przekazano kluczyki i dokumentację wozu.


 

Wydarzenie było również okazją do złożenia ślubowania przez najmłodszych druhów, wstępujących w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzieci zostały pasowane na strażaka ceremonialnym toporkiem.


 

Ponadto cztery osoby zostały uhonorowane odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” - Józef Jąderko, Sławomir Jędruszek, Janusz Okraska oraz Alfred Mikoda.


 

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, a o oprawę muzyczną zadbała Kapela Jurajska. (es) Foto: OSP ZdówGaleria zdjęć

Komentarze