Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWOCZESNY ZAKŁAD ZA KILKADZIESIĄT MILIONÓW

Tomasz Urbański | 2017-11-01 12:20

(Zawiercie) W Zawierciańskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trwa budowa nowej hali produkcyjnej Virtu. Inwestycja warta jest kilkadziesiąt milionów złotych. Jak zapewnia firma, nowy zakład będzie największą linią produkcyjną w tej kategorii w kraju. Jego uruchomienie nastąpić ma w pierwszym kwartale 2018 roku, a pracę w nim znajdzie około 130 osób.

 

Nowa hala produkcyjna Virtu warta kilkadziesiąt milionów złotych powstaje przy ul. Technologicznej przy Zawierciańskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Łączna powierzchnia zakładu osiągnie 15 tys. m. kw. i – jak zapewnia inwestor – będzie nie tylko nowoczesną, ale również największą linią produkcyjną w polskiej branży FMCG. Pod tą obcobrzmiącą nazwą kryją się produkty szybkozbywalne, czyli takie, które są kupowane przez konsumentów regularnie, często i służą zaspokajaniu codziennych potrzeb. Wśród nich wskazać można żywność i środki czystości.

 

- Inwestycja ta realizowana jest przy wzorowej współpracy z miastem. Począwszy od zmiany organizacji w strefie, wsparciu przy doprowadzeniu mediów czy rozbudowy infrastruktury drogowej - przekazuje Grzegorz Cielecki, Dyrektor Zarządzający Virtu. - Ta inwestycja zbiega się z ważnym dla naszej firmy oraz dla naszych pracowników momentem. W tym roku obchodzimy ćwierćwiecze funkcjonowania na rynku. Dzięki naszej systematycznej pracy, dbałości o jakość naszych produktów możemy się dynamicznie rozwijać. Przez ten czas zdobyliśmy uznanie klientów i stabilną pozycję na rynku. To dało początek tej inwestycji, z której już teraz jesteśmy dumni – dodaje G. Cielecki.

 

Obecnie oferta firmy Virtu to ponad 100 produktów, w których znajdziemy tradycyjne dania polskie oraz egzotyczne przysmaki z różnych zakątków świata. Pomimo wielu osiągnięć oraz silnej pozycji lidera na rynku, Virtu nie osiada na laurach i wciąż rozwija swoją działalność. Nowy zakład pozwoli przedsiębiorstwu na produkcję i wprowadzenie na rynek nowych produktów.

 

- Ten zakład będzie miał powierzchnię 15 mkw., co w połączeniu z obecnym zakładem, który ma 10 tys. mkw., da łącznie sumę 25 tys. mkw. Oznacza to, że nowy zakład będzie największym w tej kategorii w Polsce. Wartość tej inwestycji to 80 mln złotych. To jest bardzo ważne dla lokalnego rynku pracy, zakład da dodatkowo około 130 nowych miejsc pracy. W połączeniu z obecnymi 680 etatami w macierzystym zakładzie zatrudnimy łącznie ponad 800 osób - wyjaśnia G. Cielecki.

 

Zakład ma rozpocząć pracę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wcześniej zostanie przeprowadzony nabór pracowników.

 

Virtu od 1992 roku zajmuje się produkcją dań gotowych, które obecnie dostępne są w wielu sklepach w całym kraju. Na rynku regularnie pojawiają się nowości firmy, która zdobyła wiele prestiżowych nagród, m.in. Diament Forbesa 2017 oraz Złoty Laur Klienta 2016. (es)Galeria zdjęć

Komentarze