Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

NOWY PLAC ZABAW PRZY DAWNEJ TRÓJCE POWSTANIE DO WAKACJI

Tomasz Urbański | 2019-03-04 12:20

(Poręba) Na terenie byłej Szkoły Podstawowej nr 3 w Porębie przybędzie urządzeń do zabawy dla najmłodszych, oprócz tego powstanie siłownia zewnętrzna. Przedsięwzięcie przy ul. Siewierskiej kosztować będzie blisko 140 tysięcy złotych i zostanie dofinansowane ze środków unijnych. Zakończenie prac zaplanowano na początek lipca.


 

Przy okazji realizacji porębskiej inwestycji zostanie uprzątnięty teren przy dawnej „trójce”. Rozebrana zostanie asfaltowa nawierzchnia boiska do koszykówki. Elementy istniejącego placu zabaw nie będą usuwane – zmienią jedynie swoje położenie. Wśród nowości, które w najbliższych miesiącach pojawią się na terenie przy byłej podstawówce przy Siewierskiej 44 wymienić można czworokąt sprawnościowy (urządzenie składające się m.in. z drabinki, lin i ścianki wspinaczkowej), biegacz, twister i wahadło, orbitrek oraz podwójny stół do szachów i chińczyka.


 

Postawione zostaną również nowe ławki i kosze na śmieci. Wymieniona zostanie oczywiście nawierzchnia placu zabaw i części rekreacyjnej, a po zakończeniu prac planuje się zasianie trawników.


 

W poniedziałek 18 lutego porębski urząd wybrał wykonawcę, który zrealizuje to zadanie. Wpłynęło łącznie 6 ofert, z czego jedną odrzucono (została złożona po terminie). Spośród 5 rozpatrywanych ofert wybrano tę przedstawioną przez firmę Flex Motion Sp. z o.o. z Bolesławca, która zaoferowała najniższą cenę – 138.990,00 zł brutto.


 

Przedsięwzięcie będzie realizowane z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak informuje Urząd Miasta w Porębie, dofinansowanie wynieść ma ponad 95 tysięcy złotych. (es) Foto: UM PorębaGaleria zdjęć

Komentarze