Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

O DUŻYM SZCZĘŚCIU MOŻNA MÓWIĆ W PRZYPADKU TEJ GROŹNEJ KOLIZJI

Tomasz Urbański | 2018-11-21 12:20

(Zawada Pilicka) Traktorzysta bez prawa jazdy wymusił pierwszeństwo na DK 78. Zderzył się z osobowym Hyundaiem i jadącą za nim karetką pogotowia. Od ciągnika rolniczego oderwało się koło, które niczym klin wbiło się pomiędzy osobówkę i karetkę. W przypadku tej bardzo groźnie wyglądającej kolizji można mówić o dużym szczęściu – dwie osoby poszkodowane nie odniosły poważnych obrażeń, a karetka w chwili zdarzenia nie przewoziła żadnego pacjenta. O tym, jaką karę poniesie traktorzysta zadecyduje Sąd.


 

Kolizja ta miała miejsce w ubiegły poniedziałek, 12 listopada, około 12.00 na drodze krajowej nr 78. Nieopodal Zawady Pilickiej 57-letni traktorzysta wjechał na ruchliwą DK 78, wymuszając pierwszeństwo 28-latce kierującej osobowym Hyundaiem. W auto młodej kobiety uderzyła jadąca za nią karetka pogotowia, która nie jechała „na sygnale” i na szczęście nie wiozła żadnych pacjentów. Pomiędzy Hyuandaia i karetkę wbiło się urwane od traktora koło.


 

Do szpitala przewiezione zostały dwie osoby – 64-letni mężczyzna, który siedział na drewnianym wozie przypiętym do ciągnika rolniczego oraz 53-letnia pasażerka z osobówki. - Po opatrzeniu ran zostali zwolnieni do domu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Okazało się również, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie posiada żadnego prawa jazdy – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich trzech pojazdów, a o tym, jaką odpowiedzialność za poniedziałkowe zdarzenie poniesie traktorzysta zadecyduje Sąd. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze