Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

O WOLNOŚCI SUMIENIA Z KRZYSZTOFEM PIECZYŃSKIM

Edyta | 2017-08-14 16:09

(Zawiercie) W tym tygodniu w Zawierciu odbędzie się spotkanie z prezesem Stowarzyszenia Polska Laicka Krzysztofem Pieczyńskim. Tematem przewodnim spotkania będzie „Wolność myśli, sumienia i woli”. W wydarzeniu uczestniczyć mogą wszyscy chętni – wstęp bezpłatny.

Krzysztof Pieczyński to popularny aktor znany szerszej publiczności z takich filmów jak „Generał – zamach na Gibraltarze”, „Sala samobójców”, „Jack Strong”, „Ziarno prawdy” czy też „Powidoki”. Jest również pisarzem, działaczem społecznym i prezesem Stowarzyszenia Polska Laicka. Propaguje neutralność światopoglądową, jako klucz do rozwoju człowieka i całego społeczeństwa. – Naszą misją jest wspieranie wszystkich inicjatyw społecznych dążących do funkcjonowania demokratycznego państwa o świeckim charakterze oraz tworzenie warunków dla rozwoju otwartego, tolerancyjnego i nowoczesnego społeczeństwa bez wpływu kleru na życie obywateli – wyjaśniają członkowie Stowarzyszenia. Pragną oni m.in. by edukacja publiczna w Polsce miała charakter świecki, by kościoły i związki wyznaniowe nie były finansowane z budżetu państwa, zakazu umieszczania symboli religijnych w instytucjach państwowych oraz renegocjacji konkordatu, a w efekcie końcowym jego wypowiedzenia. – W obecnej sytuacji wracamy się z apelem do wszystkich współobywateli, środowisk opiniotwórczych i kulturotwórczych, organizacji społecznych i politycznych o zdecydowany sprzeciw wobec postępującej klerykalizacji kraju. Z najwyższym zaniepokojeniem obserwujemy oddawanie przez władze państwowe kolejnych obszarów życia społecznego i publicznego pod wpływ Kościoła katolickiego – oceniają przedstawiciele Polski Laickiej.

Na czele Stowarzyszenia stoi znany polski aktor Krzysztof Pieczyński. – Po uwolnieniu się od konkordatu zajmiemy się realizacją swoich marzeń. A naród rozwojem Polski wolnej, prosperującej, godnej naszych najwyższych aspiracji i wysiłków. I nikt w tym nie będzie nam przeszkadzać. Pierwiastek nadprzyrodzony w człowieku musi być uwolniony od dogmatów religijnych. Innymi słowy musimy zacząć budować Nową Cywilizację, w której Bóg jest najpełniej wyrażony przez geniusz człowieka. Bóg jest uwolniony od religii. Bóg nie jest religią! W sprawie Boga nie potrzebujemy fałszywych pośredników ani polityków sprzedających Polskę Watykanowi – mówi prezes Stowarzyszenia K. Pieczyński.

Spotkanie z aktorem odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 16.00 w hotelu Villa Verde. Wstęp bezpłatny. (es)Galeria zdjęć

Komentarze