Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ORTOGRAFIA? DLA NICH NIE STANOWI PROBLEMU

MyszPress | 2014-05-12 09:51

(Poraj) Trzecioklasista Artur Witek z Choronia został „Małym Mistrzem Ortografii”, czyli zwycięzcą Gminnego Konkursu Ortograficznego, jaki został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Poraju.

 

Zdaniem jurorów - Aleksandry Jasińskiej, Anny Zjawińskiej i Katarzyny Floryszczyk – „mali pogromcy byków” doskonale wykazali się znajomością zagadnień ortograficznych przewidzianych programem nauczania w klasach I-III. Po sprawdzeniu testów okazało się, że najlepszym ortograficznym „torreadorem” został Artur Witek ze Szkoły Podstawowej w Choroniu. Drugie miejsce zdobyła Dominika Kościjańska ze Szkoły Podstawowej w Poraju, a trzecie Michał Mordoń ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu. Wyróżnieniami nagrodzono Oliwię Ślusarczyk z Choronia, Weronikę Szablę z Poraja i Wiktorię Makówkę z Żarek Letniska.

 

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i książkami ufundowanymi przez wójta Łukasza Stacherę i dyrektor Szkoły Podstawowej w Poraju Danutę Służałek–Jaworską. Nagrody wręczał osobiście gospodarz gminy, w towarzystwie Anny Sochy–Korendo, kierownik ZEAS i Andrzeja Kozłowskiego, kierownika Referatu Promocji Urzędu Gminy w Poraju. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Bożena Dróżdż i Anna Wyremblewska. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze