Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

OTWARCIE NOWEGO OBIEKTU HANDLOWEGO PRZY LEŚNEJ CIESZYŁO SIĘ OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM

Tomasz Urbański | 2018-03-16 12:20

(Zawiercie) Ubiegłotygodniowe otwarcie DL Shopping Center Zawiercie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców – przepełniony parking i kolejki do sklepów przed ich otwarciem są tego najlepszym dowodem. W czwartek 1 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu handlowo-usługowego mieszczącego się przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej. W oficjalnej części otwarcia udział wzięli przedstawiciele DL Invest Group, prezydent miasta, starosta oraz najemcy lokali w nowo powstałym budynku.

 

Dwukondygnacyjny budynek i parking liczący ponad 120 miejsc to dzieło DL Invest Group – inwestora, którego działalność opiera się na wynajmie centrów handlowych, biurowych oraz logistyczno-magazynowych. Otwarcie obiektu handlowo-usługowego DL Shopping Center Zawiercie odbyło się w czwartek 1 marca. Większość sklepów została otwarta o godzinie 9.00. Pomimo zimowej aury i niskiej temperatury, klienci czekali na otwarcie sklepów w kolejkach przed drzwiami. Zapowiadane promocje i myśl o ewentualnych prezentach przy zrobieniu tego dnia zakupów w poszczególnych sklepach najwyraźniej ogrzały klientów w ten mroźny poranek.

 

Obiekt powstał w 9 miesięcy. Najemcami lokali w budynku są m.in. PSS Społem Zawiercie, InterFit, PEPCO, sklep obuwniczy CCC, RTV Euro AGD, Rossmann, T-Mobile, biuro podróży oraz Galeria Smaku. O godzinie 10.00 na pierwszym piętrze odbyła się oficjalna część otwarcia DL Shopping Center Zawiercie, w którym uczestniczyli m.in. prezydent Witold Grim, starosta Krzysztof Wrona, Stefan Rotarski – przewodniczący Rady Gospodarczej, ks. prałat Henryk Kowalski, Ilona Kaczmarczyk – prezes zarządu PSS Społęm Zawiercie oraz najemcy lokali.

 

Oficjalną część otworzył Jacek Zakrzowski z DL Invest Group. – To pierwsza tego typu inwestycja w Zawierciu, niezwykle wyczekiwana, co widać – pełny parking, kolejki w każdym sklepie. Takie sceny już dawno nie były naszym udziałem. (…) Na tym terenie, na którym się znajdujemy jeszcze kilka miesięcy temu był mało ciekawy plac otoczony betonowym płotem, który należał do Odlewni Żeliwa. Dzisiaj, dzięki inwestorowi te tereny są w pełni zrewitalizowane i mamy mnóstwo atrakcji zakupowych dla mieszkańców. Ale sukces mieszkańców polega również na tym, że stworzyliśmy tutaj kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – mówił Jacek Zakrzowski. Dodał również, że inwestycja nie jest jeszcze zakończona – w najbliższych miesiącach ma powstać dodatkowy pas ruchu na ul. Sienkiewicza – prawoskręt w ulicę Leśną.

 

Prezydent Zawiercia Witold Grim podziękował władzom DL Invest Group za wybranie Zawiercia na lokalizację kolejnej inwestycji. Wymienił również, jakie korzyści dla miasta i mieszkańców przyniesie otwarcie nowego obiektu handlowo-usługowego. Wśród nich prezydent Grim wspomniał o podatku od nieruchomości, który wpłynie do miejskiej kasy, dodatkowych miejscach parkingowych oraz estetyce centrum Zawiercia. Odniósł się również do planów budowy prawoskrętu w ulicę Leśną. - Kolejną korzyścią, która jest bardzo ważna i istotna jest prawoskręt. Jest to newralgiczne miejsce w Zawierciu, gdzie w godzinach szczytu trudno jest przez to skrzyżowanie przejechać, trudno się tu poruszać. Gdy będzie prawoskręt, to centrum miasta znacznie poprawi komunikację – oceniał Witold Grim. (es)Galeria zdjęć

Komentarze