Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PEŁNIA KOLORÓW DLA OLIWIERA

Edyta | 2017-08-17 09:00

(Łazy) Jak co roku wszyscy aktywni sportowo, pełni optymizmu mieszkańcy gminy Łazy zjadą na święto kolorów. Jak zapewniają organizatorzy w tym roku jednak nie chodzi tylko o sport i posypywanie się na mecie kolorowym proszkiem holi. Tegoroczna impreza to także podsumowanie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Korona dla Oliwiera”, która ma pomóc niepełnosprawnemu chłopcu w kupnie profesjonalnych protez i rehabilitacji. Zabawa rozpocznie się 19 sierpnia nad Zalewem Mitręga. Już na 13.00 zaplanowana została rejestracja uczestników sportowych zmagań.

- Podczas imprezy w Łazach podsumujemy szeroko nagłośnioną w mediach akcję Tomka Świderskiego, który postanowił zdobyć Koronę Gór Polski i w ten sposób pomóc chłopczykowi – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

W czasie akcji KolorLOVE Łazy uczestnicy będą mogli przekazać datki na rzecz chłopca, zastąpią one wpisowe m.in. w zawodach rowerowych, biegowych i nordic walking.

A oprócz tego w programie m.in. zlot samochodów tuningowych, pokaz pierwszej pomocy. Na chętnych czeka motorówka WOPR Zawiercie. Będzie można zobaczyć pokaz samoobrony dla kobiet, wziąć udział w turnieju boule. Nie zabraknie kąpieli w pianie, strzelectwa i łucznictwa. Zdaniem organizatorów najważniejsza jest jednak charytatywna licytacja, z której dochód zostanie przekazany oczywiście na rzecz Oliwiera. Będzie można wylicytować wejściówki, autografy, zaproszenia, vouchery, płyty, książki i inne cudowne rzeczy ufundowane przez darczyńców.

- Przygotowano szereg atrakcji nad Zalewem Miejskim Mitręga, nie zabraknie także dobrego jedzenia i muzyki – wylicza Grzegorz Piłka. Zawody sportowe zakończy oczywiście kolorowy, optymistyczny akcent – proszek holi, którym na mecie obsypani zostaną wszyscy startujący. Ta popularna zabawa zaczerpnięta jest z indyjskiego Festiwalu Kolorów, gdzie wszyscy obsypują się kolorowym proszkiem.

Organizatorami imprezy są m.in. Urząd Miasta, Park Wodny Jura, MOK Łazy. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze