Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIĄTKOWY KARAMBOL NA DW 794

Tomasz Urbański | 2018-08-04 12:20

(Sierbowice, Pradła) W piątkowe popołudnie doszło do fatalnie wyglądającego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 794. Uczestniczyło w nim sześć pojazdów – cztery osobówki, ciężarowy Iveco i dostawczy Ford. Jedna osoba trafiła do szpitala. W czasie, gdy na miejscu pracowały służby, droga była zamknięta przez kilka godzin.

 

Do zdarzenia doszło w piątek 20 lipca na DW 794 na odcinku Sierbowice – Pradła. W karambolu uczestniczyło sześć pojazdów – dwa osobowe Volkswageny, Ford, Hyundai, dostawczy Ford oraz ciężarowy Iveco. Jak wynika z informacji policjantów, najpierw zderzyły się dwa pojazdy, czego wynikiem była kolizja pozostałych czterech.
 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwa pojazdy jechały w kierunku Pradeł. Z nieustalonych przyczyn kierowca pierwszego z nich zjechał na przeciwny pas, uderzając w samochód ciężarowy. Następstwem było zderzanie się pozostałych aut – informują funkcjonariusze na stronie Policja Zawiercie na Facebooku.

 

Spośród osób podróżujących pojazdami, które uczestniczyły w kraksie, jedna została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do zawierciańskiego szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowało kilka zastępów straży pożarnej, m.in. PSP Zawiercie, OSP Pilica i OSP Pradła, policja, pomoc drogowa oraz pogotowie ratunkowe. Przez kilka godzin DW 794 była nieprzejezdna. (es) Foto: Fanpage „Policja Zawiercie” na FacebookuGaleria zdjęć

Komentarze