Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIERWSI NIETRZEŹWI KIEROWCY W NOWYM ROKU

Tomasz Urbański | 2019-01-18 12:20

(powiat zawierciański) Policjanci podsumowali przełom 2018 i 2019 roku. W Sylwestra i Nowy Rok doszło do trzech kolizji i jednego wypadku drogowego, udaremniono dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze obsłużyli 30 interwencji domowych oraz kilkanaście interwencji publicznych.


 

Wieczorem 1 stycznia w Kleszczowej (gm. Pilica) 62-latka siedząca za kierownicą Renault Kangoo na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu i dalej na pobocze, zatrzymując się na betonowym mostku. Jak się okazało, kobieta nie była trzeźwa – badanie wykazało ponad 1,5 promila. Strażacy uwolnili z samochodu ranną kobietę, która trafiła do szpitala.


 

Nie tylko ona rozpoczęła 2019 rok, wsiadając za kółko pod wpływem alkoholu. W pierwszych godzinach nowego roku policjanci zatrzymali w Porębie 45-latka. Prowadził BMW, mając ok. 1,4 promila.


 

- W tych dwóch dniach policjanci obsłużyli 30 interwencji domowych i kilkanaście interwencji publicznych. W większości związane były one z nadużywaniem alkoholu – informują funkcjonariusze z zawierciańskiej jednostki. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze