Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIESZY ZGINĄŁ POD KOŁAMI SAMOCHODU NA RUCHLIWEJ DRODZE

Tomasz Urbański | 2018-11-09 12:20

(Zawiercie) Pomimo licznych apeli policjantów, którzy przypominają pieszym jak bardzo powinni uważać wchodząc na jezdnię, wciąż dochodzi do potrąceń na zawierciańskich ulicach. We wtorkowy wieczór, 23 października doszło do tragicznego wypadku, w którym pod kołami samochodu zginął 38-letni mężczyzna. Piesi ubrani na ciemno, niemający żadnych elementów odblaskowych zdają się zapominać o tym, że po zmroku stają się dla kierowców samochodów niewidoczni.


 

Do tragicznego w skutkach potrącenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Jurajskiej z ulicą A. Fredry ok. godziny 18.00 we wtorek 23 października. 38-letni mężczyzna przechodził przez drogę w niedozwolonym miejscu, ok. 20 metrów od oznaczonego przejścia dla pieszych. Nie przeżył potrącenia przez osobowe Audi A6.


 

- Przeprowadzone badanie wykazało, że 56-letni kierowca osobówki nie spożywał wcześniej alkoholu. Stan trzeźwości pieszego zostanie określony na postawie badania pobranej próbki krwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, wykonali zdjęcia i sporządzili wymaganą dokumentację. Prokurator polecił zabezpieczyć pojazd do dalszych badań. Teraz śledczy będą dokładnie ustalać okoliczności tego wypadku – poinformowali na swojej stronie internetowej zawierciańscy funkcjonariusze dzień po tym tragicznym wypadku.


 

Następnego dnia rano, w środę 24 października doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszego. Tym razem potrącony został 82-letni mężczyzna, który wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Pieszego uderzył skręcający w lewo samochód. W tym przypadku potrącony mężczyzna doznał ogólnych stłuczeń. - Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Za popełnione wykroczenie otrzymał 300 zł mandatu. Kierowca osobówki był trzeźwy – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Jak przekazują mundurowi, obaj mężczyźni byli ubrani na ciemno i nie mieli odblasków. Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich pieszych o to, aby zachowywali szczególną ostrożność, wchodząc na jezdnię. Ponadto zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko w terenie niezabudowanym. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze