Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIJANY TRAKTORZYSTA W ROKITNIE

Tomasz Urbański | 2018-08-15 12:20

(Rokitno, gmina Szczekociny) Funkcjonariusze policji ze Szczekocin zatrzymali nietrzeźwego kierowcę traktora, który zbiegł z miejsca spowodowanej przez siebie kolizji. Badanie wykazało, że traktorzysta miał w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
 

W poniedziałek, 6 sierpnia, o godzinie 13:00 policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej w okolicy sklepu spożywczego w Rokitnie. Według ustaleń kierowca ciągnika rolniczego podczas zawracania uderzył w zaparkowany samochód osobowy, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Właściciel uszkodzonego Volkswagena wskazał mundurowym sprawcę i kierunek, w którym odjechał. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę traktora i przebadali go. Mieszkaniec Rokitna miał niemal promil alkoholu w organizmie, a dalsza kontrola ujawniła, że kierował pojazdem mimo sądowego zakazu. Nietrzeźwy kierowca usłyszy teraz zarzuty, a za popełnione przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
 

W związku z trwającym sezonem prac polowych policja przypomina o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku. (K.S)Galeria zdjęć

Komentarze