Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIKNIK RODZINNY W STREFIE DOBREJ MUZYKI

Tomasz Urbański | 2019-06-10 12:20

(Poraj) W sobotę 25 maja, zarówno dzieciaki, jak i młodzież z gminy Poraj, wspólnie zawładnęli sceną podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Piknik odbył się w Jastrzębiu na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji „Zalew Atrakcji”. Wspaniała, rodzinna atmosfera, sprzyjająca aura, pokaz kulinarny dla dzieci, poznawanie właściwości suchego lodu razem z Uniwersytetem Rozwoju, a przede wszystkim utalentowani młodzi artyści na scenie – to i wiele innych atrakcji, złożyło się na Wielki Piknik Rodzinny w Strefie Dobrej Muzyki. Przybyłych milusińskich wraz z opiekunami powitała dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk, która tego dnia wcieliła się w rolę konferansjera i z wielką przyjemnością zapowiadała występy poszczególnych wykonawców.


 

Wielki Piknik Rodzinny zainaugurował Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, który „na ludowo” złożył życzenia wszystkim Mamom z okazji ich święta. Zespół przygotowany został przez instruktorki: Bożenę Dróżdż i Annę Szczęsną, a akompaniował im Zdzisław Zasuń. Tuż po nim wystąpiła kilkuletnia uczennica Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myszkowie - Róża Mroczko w utworze „Laleczka z saskiej porcelany”, a następnie nadszedł czas na jak zawsze niezawodne „Nastolatki”, przygotowane pod czujnym okiem Ewy Matuszczyk i Adama Grajdka, z ich dziecięcym, radosnym repertuarem. Żywiołowe układy taneczne, stworzone przez Hannę Ptak, wykonała grupa „Stokrotki” reprezentująca przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja. Tego dnia, na scenie swoje talenty wokalne zaprezentowali również laureaci III Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra. Piękne utwory, które zapewniły im miejsce na podium, wykonali: Katarzyna Ząbkiewicz, Nicola Sobecka, Łucja Piecuch, Magdalena Bąk, Jakub Potempski oraz Weronika Dzieża. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk wójt Gminy Poraj - Katarzyny Kaźmierczak oraz przewodniczącego Rady Gminy Poraj - Sylwestra Sawickiego pamiątkowe portrety wykonane przez Annę Paterek podczas kwietniowego finału Festiwalu. Dużo emocji w swoich tańcach przekazali także uczniowie Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy - Alicja Hartwich oraz Mateusz Żak. Para zaprezentowała się w dwóch stylach tanecznych: latynoamerykańskim i standardzie. Oba wejścia zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. Młodzi tancerze swoim doskonałym wykonaniem pokazali jak wiele emocji można pokazać w tańcu, jak piękny można zbudować przekaz i jak wiele pracy trzeba włożyć, by dojść do perfekcji. Para otrzymała od wójt Kaźmierczak specjalne poduchy, wykonane przez Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki”.


 

- Gratulujemy Wam wspaniałego występu i życzymy sukcesów na wielu turniejach, pamiętając o Waszym dzisiejszym sukcesie, II miejscu na turnieju w Będzinie. Częste podróże związane z występami, mam nadzieję, umilą Wam te poduchy, które będą się kojarzyć z Porajem i tym przepięknym pokazem, jaki dziś dla nas wykonaliście - mówiła Katarzyna Kaźmierczak.


 

Tego dnia nie tylko artystycznie działo się na terenie OSWiR. Dla najmłodszych zostały przygotowane konkursy plastyczne: portret Mamy lub Taty oraz stworzenie najpiękniejszej, bajecznie kolorowej czarodziejki. Chętnych w obu konkursach nie zabrakło, a dla wszystkich uczestników zostały przygotowane atrakcyjne upominki ufundowane przez GOK i Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki” z Poraja.


 

Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i rąk, podczas którego dzieci wytrwale wyczekiwały na swoją kolejkę. Duże zainteresowanie zdobył także pokaz kulinarny prowadzony przez Tomasza Bartylę - szefa kuchni „Jurajskiej Przystani”, który przygotował dla najmłodszych pyszne danie, kurczaka z czekoladą i owocami. Mali adepci sztuki kulinarnej chętnie uczestniczyli w przygotowaniu potrawy i jej degustacji. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz eksperymentów przygotowany przez Uniwersytet Rozwoju z Częstochowy, który m.in. wyjaśnił tajemnicę „jak lód może być suchy”. Maluchy z zapartym tchem obserwowały doświadczenia i czynnie w nich uczestniczyły. Na koniec każde z nich „otrzymało” lodową bańkę, która, mimo, że nietrwała, wywoływała uśmiech na twarzach dzieciaków.


 

Wielki Piknik Rodzinny w Strefie Dobrej Muzyki to również Letnie Prezentacje Muzyczne. Już po raz ósmy w Strefie Dobrej Muzyki zaprezentowały się amatorskie zespoły młodzieżowe. Tym razem sceną zawładnęły zespoły: „Funky Fifth” i „Of 2” prezentując własne kompozycje. Ze sceny popłynęły dźwięki rockowej, głośnej i dynamicznej muzyki: funk, rock oraz garage rock. Zespoły otrzymały za udział nagrodę finansową, dyplomy i pamiątkową statuetkę wykonaną przez Martę Jędrzejewską w pracowni ceramicznej GOK, które wręczyli wójt Gminy Poraj - K. Kaźmierczak, Radny Powiatowy - Mariusz Karkocha oraz dyrektor GOK w Poraju - M. Ryziuk-Wilk.


 

Wielkiemu Piknikowi Rodzinnemu towarzyszyło Mobilne Miasteczko Rowerowe, prowadzone przez Piotra Bielaka, który od 13 lat zawodowo uprawia akrobatykę rowerową, występował na żywo na wielu eventach w kraju, jak również w telewizyjnym programie „MAM TALENT”. Prowadzi również najpopularniejszy w Polsce kanał YOU TUBE, związany z trialem rowerowym. Warto podkreślić, że Piotr Bielak jest jedynym człowiek w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym 8 metrowy odcinek po linie. Bielak przybliżył najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego zakładania kasków, oraz wiedzę niezbędną dla wszystkich zarówno tych najmłodszych, jak i starszych „cyklistów”. Dzieciaki mogły również spróbować swych sił pokonując na rowerach przygotowany tor przeszkód. Mobilne Miasteczko Rowerowe sfinansowane było ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


 

Piknik był również wielkim dniem dla Spółdzielni Socjalnej „Czarodziejki”, która tego dnia zainaugurowała swoją działalność. Jej stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Można było w nim kupić m.in. prezenty dla mam, upominki z Gminy Poraj, mięciutkie poduchy, łapacze snów, pamiątki z ceramiki oraz balony.


 

- Mamy nadzieję, że tegoroczna impreza pozwoliła miło i rodzinnie spędzić to sobotnie popołudnie. Nawet pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę przynosząc upragnione słońce. Przed dzieciakami, już wkrótce, jeszcze jeden bardzo ważny dzień, a mianowicie 1 czerwca. Wszystkim dzieciakom życzymy spełnienia marzeń i zawsze radosnych, pięknych dni! – podsumowali imprezę organizatorzy. (AB) Foto: GOK w PorajuGaleria zdjęć

Komentarze