Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PIKNIK „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

Tomek | 2017-06-07 10:20

(Zawiercie) Zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie bawili się w czwartek 18 maja obok Muszli Koncertowej w Zawierciu na Międzypokoleniowym Pikniku Sportowo-Sprawnościowym pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wydarzenie, w którym wzięło udział około 400 osób zostało zorganizowane w ramach obchodów 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem imprezy była szeroko rozumiana integracja międzypokoleniowa i międzyśrodowiskowa.

 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali prezes Jan Gwizd i wiceprezes Krystyna Stankiewicz, którzy zaprosili wszystkich uczestników do sportowej zabawy. W tym dniu nikomu nie brakowało uśmiechu i sportowego ducha. Piknik rozpoczęto pokazem prawidłowej rozgrzewki. Prezentację wykonali członkowie grupy Nordic Walking Jura PL pod kierunkiem Dariusza Kurka. Następnie przeprowadzono konkurs rzutów do celu i turniej gry w bule. Szkolenie gry w bule przeprowadził Jerzy Antczak i członkinie UTW w Łazach Urszula Rzepecka i Helena Wieczorek. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami i słodyczami. Uczestnikom czas umilał swoją grą niezawodny Czesław Łypaczewski, a śpiewała Anna Dudzińska. Na nudę w tym dniu nie narzekali także najmłodsi uczestnicy pikniku. Dla nich profesjonalna animatorka przygotowała wiele wspólnych zabaw. Uczestnicy pikniku mieli również okazję, aby na chwilę przenieść się do bajkowej krainy dzięki pani wizażystce, która malowała na buziach maluchów kolorowe motyle, kotki czy kwiaty. Równolegle z zabawami, w hali sportowej rozgrywał się turniej gry w siatkówkę, do którego przystąpiły drużyny Policji, Straży Pożarnej, ZUTW. Zwyciężyli strażacy. W godzinach dopołudniowych odbyły się natomiast dwa turnieje: Tenisa Stołowego i Turniej Strzelecki, a dwa dni wcześniej Turniej Brydżowy. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć także przedstawicieli miasta.

 

- 10 lat temu grupa zapaleńców wpadła na genialny pomysł, żeby zaktywizować tych, którzy już odeszli na emeryturę oraz tych, którzy jeszcze pracują, ale są już w wieku „poważniejszym”. Dziś osoby zrzeszone w Uniwersytecie Trzeciego Wieku wychodzą z ofertą kulturalną, sportową, rekreacyjną nie tylko do dorosłych, ale także do dzieci i młodzieży – chwalił organizatorów pikniku prezydent Witold Grim. Po jego przemowie – już na zakończenie imprezy – zagrała Kapela Jurajska, która porwała zgromadzonych do tańca. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze