Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

Pływaj bezpiecznie

MyszPress | 2012-07-15 10:07

(powiat myszkowski) Wszyscy miłośnicy kąpieli wodnych na świeżym powietrzu mogą bezpiecznie korzystać z basenów w Żarkach i Żarkach Letnisku. Pływanie w Zalewie Porajskim ze względu na zanieczyszczenie wód jest zabronione. Można tam natomiast uprawiać sporty wodne i wędkarstwo.

 

Z kąpieliska miejskiego w Żarkach można korzystać nieodpłatnie w godzinach od 9.00 do 18.00. Między godziną 13.00 a 14.00 zaplanowano przerwę obiadową. Aby kąpielisko mogło funkcjonować sprawnie wyczyszczono nieckę, przeprowadzono badanie wody i zatrudniono do obsługi dwóch ratowników. Przy basenie znajduje się budynek letniej kawiarenki, pełniący również funkcje socjalne, m.in. toalety. Do dyspozycji wypoczywających są również dwa boiska do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna oraz parking.

 

Wstęp na basen w Żarkach Letnisku również jest nieodpłatny. Nad bezpieczeństwem letników czuwają ratownicy. Stale czyszczona jest też woda. Obiekt otwarty jest codziennie od godziny 10.00 do 18.00.

 

Na amatorów sportów wodnych najwięcej atrakcji czeka nad porajskim zalewem. W Jastrzębiu można odpłatnie wypożyczyć rowery wodne, jachty żeglowe, łodzie motorowe. Do dyspozycji jest również świetlica oraz pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Z dóbr zalewu w każdym miejscu mogą również korzystać amatorzy wędkarstwa.(kk)Galeria zdjęć

Komentarze