Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PO 9 LATACH PRACY PRZESZEDŁ NA EMERYTURĘ

Tomasz Urbański | 2019-04-28 12:20

(Zawiercie) W ubiegły piątek, 12 kwietnia, policjanci z Zawiercia pożegnali swojego odchodzącego na emeryturę kolegę – Tytana. Wiernie i dobrze służył 9 lat – najpierw na terenie powiatu żywieckiego, następnie zawierciańskiego. W czasie swojej kilkuletniej służby pracował na terenie całego województwa. Jego węch wspierał policjantów podczas poszukiwania ludzi zaginionych lub przestępców. Owczarek niemiecki skończył swoją pracę i teraz będzie spędzał dnie na zasłużonym odpoczynku.


 

Deryk 14938 to służbowa nazwa Tytana – służbowego psa, który wiernie służył zawierciańskim mundurowym. Policjanci pożegnali go w ubiegły piątek, 12 kwietnia. Tytan służył z asp. szt. Bartłomiejem Szczeklikiem w Wydziale Prewencji od maja 2015 roku.


 

- Wcześniej owczarek niemiecki pełnił służbę na terenie powiatu żywieckiego, a jego przewodnikiem była asp. Katarzyna Czarnynoga. Czworonóg wspólnie ze swoim przewodnikiem patrolował ulice powiatu zawierciańskiego, ale niejednokrotnie podejmował tropienia na terenie całego województwa. Doskonały węch Tytana był ogromnym wsparciem podczas poszukiwań osób zaginionych, czy też przestępców – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Tytan był wiernym kompanem i nigdy nie zawiódł swojego przewodnika. Lubiły go również dzieci, które miały okazję poznać policyjnego owczarka podczas spotkań profilaktycznych. Pies był spokojny i przyjaźnie nastawiony do najmłodszych, czym zaskarbił sobie ich sympatię. - Podczas takich spotkań dzieci dowiadywały się, jak należy postępować ze zwierzętami i co robić w razie ewentualnego ataku. Niejednokrotnie Tytan prezentował swoje umiejętności podczas festynów i pikników rodzinnych – przekazują mundurowi. Tytan spędzi emeryturę w domowym zaciszu swojego opiekuna. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze