Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

POLICJA POSZUKUJE OSZUSTA

Tomek | 2017-08-06 12:20

(Myszków) Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, na prośbę swych kolegów w mundurach z Rzeszowa publikuje apel, który ma pomóc w ujęciu oszusta Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie szeregu oszustw, głównie o charakterze gospodarczym.

 

Poszukiwany mężczyzna dokonał oszustw na terenie całego kraju, nie jest zatem wykluczone, że swoich nowych ofiar może poszukiwać także na naszym terenie. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się od 13 lat. Jest poszukiwany na podstawie kilkunastu listów gończych wydanych przez sądy i prokuratury w całej Polsce. - Na prośbę podkarpackiej policji zwracamy się do wszystkich z komunikatem o poszukiwaniach Andrzeja Witkowskiego vel Andrzeja Kowalskiego. Ma on na sumieniu m.in. szereg oszustw, zwłaszcza gospodarczych, popełnianych na szkodę osób prywatnych i firm. Jest też podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła zwrot podatku VAT w kwocie ponad 4 milionów złotych na szkodę Skarbu Państwa – mówi starszy aspirant Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

 

Andrzej Witkowski ma 54 lata. Jak ustalono, może posługiwać się fałszywym nazwiskiem (ostatnio przedstawiał się jako Andrzej Kowalski) i podawać za biznesmena. Publikowany  wizerunek podejrzanego pochodzi sprzed trzech lat, wówczas mężczyzna miał tęgą budowę ciała, wzrost około 170-175 cm, włosy szpakowate, zły stan uzębienia. Znak szczególny poszukiwanego to blizna pooperacyjna na kolanie. Nosi okulary. - Wszelkie informacje o poszukiwanym prosimy kierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. 17/858-23-10 lub do każdej jednostki Policji pod numerem 997 – apeluje starszy aspirant Barbara Poznańska. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze