Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

POLICJA POSZUKUJE PEDOFILÓW. WSRÓD NICH JEST MYSZKOWIANIN

Tomasz Urbański | 2017-11-13 12:20

(Myszków) W ostatnich dniach serwisy internetowe, a po nich portale społecznościowe „obiegła” lista poszukiwanych przez polską policję pedofilów. W liczącym 32 nazwiska wykazie znalazł się także urodzony w Myszkowie, a ostatnio mieszkający w Pińczycach Rafał Szulczewski. Mundurowi czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do ujęcia przestępców.

 

Wszystkie osoby umieszczone na liście poszukiwanych pedofilów są poszukiwane na podstawie Art. 200 § 1 KK, który dotyczy m.in. obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej lat 15, dopuszczania się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzania jej do poddania się takim czynnościom. Część z poszukiwanych osób, których listę łatwo w Internecie znaleźć, ma na koncie także inne przestępstwa: gwałty, kradzieże, oszustwa, przemoc, rozpijanie małoletnich czy prezentowanie pornografii.

 

Wśród poszukiwanych jest urodzony 23 listopada 1983 roku w Myszkowie Rafał Szulczewski. Ostatnio mieszkał on w Pińczycach. Rysopis przestępcy: wzrost 181-185 centymetrów, waga 70-89 kilogramów, sylwetka średnia, oczy jasne, włosy proste, krótkie, jasnoblond, uzębienie pełne.

 

- Nasz wydział kryminalny oraz zespół zajmujący się poszukiwaniami wie, że ten mężczyzna jest poszukiwany. Ścigamy go jednak nie my, jako Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie, ale jednostka policji z Gryfic. Od wielu lat mężczyzna ten nie mieszka i nie przebywa na terenie powiatu myszkowskiego. Mogę jedynie potwierdzić, że cały czas monitorujemy sytuację związaną z jego poszukiwaniami i „trzymamy rękę na pulsie” – zapewnia rzecznik prasowy KPP w Myszkowie, starszy aspirant Barbara Poznańska. Informacje na temat poszukiwanego można przekazać kontaktując się z najbliższą jednostką policji, lub dzwoniąc na numer 997 lub 112. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze