Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

POLICJANCI PODSUMOWALI OSTATNIE DWANAŚCIE MIESIĘCY W POWIECIE ZAWIERCIAŃSKIM

Tomasz Urbański | 2018-02-12 12:20

(Zawiercie) W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu podsumowali 2017 rok. Udział w rocznej naradzie policjantów wziął m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz przedstawiciele gmin z powiatu zawierciańskiego. Jak wynika z policyjnych analiz, spada liczba przestępstw, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności. W ponad 110 wypadkach drogowych, do których doszło w powiecie w ubiegłym roku 9 osób poniosło śmierć. Wzrost bezpieczeństwa na drogach ma być priorytetem w bieżącym roku dla funkcjonariuszy z Zawiercia.

 

W środę 24 stycznia policjanci z Zawiercia podsumowali miniony rok. Odprawę służbową poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Ryszard Skowroński. W spotkaniu zorganizowanym w zawierciańskim starostwie uczestniczyli również Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz przedstawiciele samorządu – m.in. starosta Krzysztof Wrona, burmistrz Pilicy Artur Janosik, burmistrz Poręby Ryszard Spyra oraz burmistrz Szczekocin Krzysztof Dobrzyniewicz.

 

Insp. Ryszard Skowroński oraz jego zastępca podinsp. Arkadiusz Miśta przybliżyli efekty prac poszczególnych wydziałów zawierciańskiej komendy. Uczestniczący w naradzie samorządowcy podziękowali funkcjonariuszom za ich służbę na rzecz mieszkańców oraz współpracę z samorządami.

 

- Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn scharakteryzował najistotniejsze zadania dla policjantów garnizonu śląskiego i priorytety walki z przestępczością na bieżący rok. Podziękował zawierciańskim policjantom za dobrą służbę, wyróżniając działania profilaktyczne realizowane przez st. sierż. Martę Wnuk. Komendant podziękował także władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i udzielone wsparcie finansowe – przekazują przedstawiciele zawierciańskiej jednostki na swojej stronie internetowej.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH PRIORYTETEM MUNDUROWYCH

 

W ubiegłym roku na drogach naszego powiatu funkcjonariusze policji odnotowali 111 wypadków drogowych, w których rannych zostało 131 osób, a 9 poniosło śmierć. Jak przekazują policjanci, do wypadków śmiertelnych najczęściej przyczyniała się brawura kierowców i nadmierna prędkość. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma być priorytetem policjantów z Zawiercia w bieżącym roku. W 2017 roku nie tylko zdarzenia drogowe zajmowały uwagę mundurowych. Ich działania skupione były również na „lewych” towarach i używkach. - W minionym roku odnotowano spadek liczby przestępstw w podstawowych kategoriach przy jednoczesnym wzroście wykrywalności. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli również dużą ilość narkotyków, nielegalnych używek i podrobionych towarów – informują policjanci z KPP w Zawierciu. (es) Foto: zawiercie.slaska.policja.gov.plGaleria zdjęć

Komentarze