Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

POLICJANCI Z ZAWIERCIA DRUDZY W WOJEWÓDZTWIE

Tomasz Urbański | 2018-05-24 12:20

(Zawiercie, Katowice) Policjanci z Zawiercia uczestniczyli w Wojewódzkich Eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Dwuosobowa drużyna z Zawiercia zajęła wysokie, drugie miejsce w katowickich eliminacjach. Jak informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zawody ratowników policyjnych mają na celu podnoszenie wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

Zawody zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, a udział w nich wzięli policjanci z miejskich i powiatowych jednostek śląskiego garnizonu, reprezentanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

 

- Stróże prawa biorący udział w eliminacjach w pierwszej kolejności przystąpili do testu, który sprawdzał ich poziom wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie, dwuosobowe patrole zmierzyły się z zadaniem praktycznym, polegającym na udzieleniu pierwszej pomocy osobom, które ucierpiały wskutek wypadku drogowego. Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwała komisja, w skład której wchodzili ratownicy medyczni z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – przekazuje śląska policja.

 

Dwuosobowa drużyna, która w Katowicach reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Zawierciu zajęła wysokie, drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach. Zawierciańską jednostkę reprezentowali st. sierż. Marta Wnuk oraz post. Kamil Torbus. Lepsi od nich okazali się jedynie policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.

 

Jak informują przedstawiciele KWP w Katowicach rywalizacja policjantów była w tym roku bardzo wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze punkty.

 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak oraz naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej mł. insp. Joanna Świec-Rajca przekazali najlepszym drużynom puchary i nagrody. Wyłoniona w wojewódzkich eliminacjach drużyna będzie reprezentować garnizon śląski podczas VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą się pod koniec maja w Szkole Policji w Słupsku. (es) Foto: KWP KatowiceGaleria zdjęć

Komentarze