Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

POLICJANT ZAWIESZONY ZA JAZDĘ PO PIJANEMU

Tomasz | 2019-10-24 08:20

(Łazy, Zawiercie) W ubiegły poniedziałek, 14 października w Łazach zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, na podwójnym gazie jechał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Funkcjonariusz z 12-letnim stażem został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto Komendant wszczął wobec mundurowego postępowanie mające na celu zwolnienie ze służby.


 

W poniedziałkowe popołudnie, ok. 16.40 dyżurny zawierciańskiej komendy został poinformowany o obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy. Nietrzeźwy mężczyzna, siedzący za kierownicą Volkswagena został zatrzymany na ul. Szkolnej w Łazach, gdzie jechał całą szerokością drogi. Pijanym kierowcą okazał się 40-letni policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Zawierciu, który od kilku dni miał wolne.


 

Na miejsce wezwany został prokurator. Nietrzeźwemu policjantowi-kierowcy pobrano krew do badań i zatrzymano go w policyjnym areszcie. Materiały trafiły do prokuratury, która dalej poprowadzi sprawę. Komendant natychmiast zawiesił w czynnościach służbowych funkcjonariusza z 12-letnim stażem. Wobec zatrzymanego na jeździe po pijaku policjanta wszczęto postępowanie zmierzające do zwolnienia ze służby.


 

- W policji nie ma miejsca dla osób, które łamią prawo. Każda tego typu sytuacja będzie od razu badana, a sprawcy mogą spodziewać się surowych konsekwencji – zapewnia zawierciańska jednostka policji. (es)Galeria zdjęć

Komentarze