Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PONAD 200 KANDYDATÓW DO RADY POWIATU I PRAWIE 190 DO RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU

Tomasz Urbański | 2018-10-05 12:20

(powiat zawierciański) Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Nowych radnych w gminach i powiecie oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta Zawiercia będziemy wybierać 21 października. W tym tygodniu przedstawiamy Państwu listy kandydatów, które opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza. Do poniedziałku 17 września komitety miały czas, aby zgłosić swoich kandydatów na radnych. W powiecie zawierciańskim, podzielonym na pięć okręgów wyborczych, o miejsce w radzie powiatu walczyć będzie w sumie 221 kandydatów. Z kolei do Rady Miejskiej w Zawierciu startuje 189 osób, które wybrane zostaną w trzech okręgach. W kolejnych tygodniach przedstawimy kandydatów do rad pozostałych dziewięciu gmin, wchodzących w skład naszego powiatu oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów oraz na prezydenta Zawiercia.


 

W zbliżającej się pięcioletniej kadencji 2018-2023 Rada Powiatu Zawierciańskiego składać się będzie z 23 radnych. Wybrani oni zostaną z 5 okręgów, na które podzielony został powiat. Największa liczba radnych pochodzić będzie z okręgu nr 1, obejmującego Zawiercie (10 mandatów). W okręgach nr 2 (Łazy), nr 3 (Ogrodzieniec, Pilica) oraz nr 4 (Irządze, Szczekociny, Żarnowiec) mieszkańcy wybiorą po trzech swoich przedstawicieli do rady powiatu, a w okręgu nr 5 (Kroczyce, Poręba, Włodowice) wybranych zostanie czterech radnych. O 23 miejsca w radzie powalczy dokładnie 221 osób. Poniżej przedstawiamy Państwu kandydatów do rady powiatu z poszczególnych list z podziałem na okręgi.


 

KANDYDACI DO RADY POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO


 

Okręg nr 1 – miasto Zawiercie


 

Dwunastu kandydatów znalazło się na liście KWW Niezależnej Alternatywy Wyborców Ziemi Zawierciańskiej. Otwiera ją Edmund Kłósek (72 l.). Za nim na liście znajdują się kolejno: Dariusz Bednarz (50 l.), Andrzej Wilk (53 l.), Agnieszka Podlasek (49 l.), Grażyna Ferdyn (60 l.), Agnieszka Rejek (41 l.), Justyna Gajek-Gołuchowska (38 l.), Igor Zagała (27 l.), Artur Makaruk (32 l.), Kamil Kowalczyk (22 l.), Aneta Śliwa-Dziwińska (44 l.) oraz Jakub Chmielewski (21 l.). Wszyscy kandydaci są mieszkańcami Zawiercia.


 

Listę Prawa i Sprawiedliwości otwiera Małgorzata Benc (60 l.). Następni kandydaci to Dorota Pytlik (51 l.), Marcin Wojciechowski (44 l.), Izabela Maciążek-Mazur (52 l.), Roman Kot (55 l., zamieszkały w Porębie), Wioleta Biała (50 l.), Alina Miszczyk (51 l.), Anna Pasek (30 l.), Jarosław Wosik (55 l.), Tomasz Chrząszczyk (31 l.), Robert Grabowski (51 l., zamieszkały w Kazimierówce) oraz Andrzej Czerwiński (52 l.).


 

Kandydatami na powiatowych radnych z listy PSL są: Marek Szczygłowski (65 l.), Jacek Panek (34 l.), Grzegorz Dors (60 l.), Teresa Mach (54 l.), Bogusława Hąc (63 l.), Stanisław Fugas (73 l.), Grzegorz Stolarski (46 l.), Agata Toborek (43 l.), Paweł Radosz (39 l.), Grażyna Lipś (51 l.), Rafał Podsiadło (39 l.) oraz Agnieszka Kot (43 l.). Wszyscy, którzy ubiegać się będą o mandat z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego są mieszkańcami Zawiercia.


 

Pierwsze miejsce na liście KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa zajmuje Barbara Kozioł (38 l.). Kolejnymi kandydatami tego komitetu są: Tomasz Kowalczyk (32 l.), Szymon Mogielski (28 l.), Robert Ziębowski (32 l., Wysoka), Izabela Pawłowska-Polańska (40 l.), Tomasz Lekki (32 l.), Wiktoria Zawisz (18 l.), Patrycja Gola (28 l.), Karol Ciepły (39 l., Łazy), Dawid Porębski (33 l.), Jadwiga Wierzbowska (74 l.) oraz Karolina Gumułka (38 l.).


 

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem znaleźli się: Andrzej Danecki (64 l.), Waldemar Karoń (54 l.), Małgorzata Szklarkowska-Noszczyk (57 l.), Marek Koziorowski (55 l.), Daria Stępień (30 l.), Zenobiusz Sikora (74 l.), Elżbieta Ptaś (64 l.), Marek Ziębiński (52 l.), Krystyna Saczyńska-Markowizna (72 l.), Tomasz Stachowski (57 l.), Aneta Kozłowska (43 l.) oraz Paweł Wesołowski (72 l.).


 

Kolejny komitet, który zarejestrował swoją listę to KWW „Zdrowy powiat – zdrowa gmina”, a znaleźli się na niej: Zbigniew Rok (46 l.), Jan Zamora (59 l.), Anna Falkiewicz-Anzorge (64 l.), Wioletta Domagała 49 l.), Paweł Chmura (45 l.), Anna Kołodziejczyk (62 l., Poręba), Ewa Pietryka (56 l.), Edyta Jędrzejak-Ciepły (40 l.), Anna Sadowska (61 l., Poręba), Jerzy Kurzak (61 l.), Marek Żarnowiecki (40 l.) oraz Aleksander Jachimowski (67 l.).


 

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska znaleźli się: Teresa Mucha-Popiel (51 l.), Małgorzata Machura (65 l.), Aniceta Książek-Słomka (56 l., Morsko), Anita Maszczyk (46 l.), Marlena Szczęśniak (44 l.), Ryszard Cholewka (56 l.), Paweł Łakota (57 l.), Józef Pabian (53 l.), Magdalena Świderska (37 l.), Marek Ludwig (51 l.), Aneta Wilczek (20 l.) oraz Janusz Żakowski (57 l.).


 

Okręg nr 2 – gmina Łazy


 

W tym okręgu swoje listy zarejestrowało 7 komitetów, a o 3 mandaty powalczy łącznie 35 kandydatów. Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego znaleźli się: Andrzej Pniak (55 l., Chruszczobród), Krystyna Męcik (67 l., Łazy), Beata Sadowska (41 l., Rokitno Szlacheckie), Wiesław Ludwikowski (67 l., Niegowonice) oraz Maciej Kubiczek (38 l., Wiesiółka).


 

„Jedynką” na liście KWW Niezależnej Alternatywy Wyborców Ziemi Zawierciańskiej jest Mieczysław Skręt (72 l., Turza). Pozostałymi kandydatami NAW-u są: Maciej Koczur (35 l., Łazy), Grażyna Czop (60 l., Rokitno Szlacheckie), Adam Gryta (59 l., Łazy) oraz Jolanta Roterman (33 l., Wysoka).


 

Z komitetu SLD Lewica Razem startują: Damian Łukasik (37 l., Łazy), Danuta Gotfryd (55 l., Niegowonice), Magdalena Ślęzak (46 l., Łazy), Bronisława Ściślicka (63 l., Chruszczobród) oraz Andrzej Pilis (47 l., Rokitno Szlacheckie).


 

Kandydatami Prawa i Sprawiedliwości są: Leszek Kalaga (67 l., Wiesiółka), Tadeusz Czop (72 l., Łazy), Bożena Bialik (52 l., Łazy), Iwona Banasiak (55 l., Chruszczobród-Piaski) oraz Urszula Osikowicz (63 l., Niegowonice).


 

Z listy KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa o głosy mieszkańców gminy Łazy powalczą: Damian Ociepka (41 l., Zawiercie), Jolanta Górny (47 l., Łazy), Magdalena Drozdowska (38 l, Łazy), Adrian Wójcik (23 l., Łazy) oraz Monika Ziółkowska-Wnuk (35 l., Łazy).


 

Urszula Milka (59 l., Poręba) otwiera listę KWW „Zdrowy powiat – zdrowa gmina”. Pozostałymi kandydatami do rady powiatu z okręgu nr 2, obejmującego gminę Łazy są: Henryk Mogieła (56 l., Ciągowice), Andrzej Czapla (61 l., Łazy), Anna Piechowska (60 l., Niegowonice) oraz Alicja Serwicka (69 l., Łazy).


 

Kandydatami koalicji Platforma.Nowoczesna są: Konrad Knop (45 l., Łazy), Adrian Kała (42 l., Niegowonice), Ewa Wekiera (63 l., Łazy), Katarzyna Katarzyńska (41 l., Chruszczobród) oraz Grzegorz Piłka (39 l., Rokitno Szlacheckie).


 

Okręg nr 3 – Ogrodzieniec, Pilica


 

W okręgu obejmującym dwie gminy 6 komitetów zgłosiło w sumie 30 kandydatów. Troje z nich będzie reprezentować mieszkańców na szczeblu powiatowym.


 

Kandydatami SLD Lewica Razem są: Henryk Goncerz (64 l., Pilica), Leszek Brzozowski (46 l., Kiełkowice), Katarzyna Romańska-Bujak (53 l., Ogrodzieniec), Adam Głąb (43 l., Giebło) oraz Zofia Michalik (61 l., Sierbowice).


 

Na liście PiS-u znaleźli się: Barbara Laskowska (49 l., Pilica), Marian Lipiński (57 l., Ogrodzieniec), Ewa Śrubarczyk (55 l., Zarzecze), Tomasz Dylewski (38 l., Dobraków) oraz Adam Zamora (58 l., Fugasówka).


 

Do rady powiatu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego kandydują: Stanisław Dąbrowa (58 l., Pilica), Paweł Skóra (38 l., Kiełkowice), Grzegorz Wałek (43 l., Ogrodzieniec), Róża Kończyk (56 l., Pilica) oraz Magdalena Latacz (35 l., Żelazko).


 

Na liście KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa znaleźli się: Marcin Kocjan (32 l., Ogrodzieniec), Zbigniew Perek (61 l., Pilica), Karolina Adamczyk (26 l., Ogrodzieniec), Ewelina Guzik (37 l., Kocikowa) oraz Andrzej Grabowski (45 l., Dobraków).


 

Na pierwszym miejscu KWW „Zdrowy powiat – zdrowa gmina” znalazła się Maria Milejska (57 l., Ogrodzieniec). Dalszymi kandydatami tego komitetu zostali: Michał Otrębski (63 l., Pilica), Sławomir Szlachta (51 l., Mokrus), Stanisława Uliniarz (63 l., Dzwonowice) oraz Aneta Kowal (43 l., Wierbka).


 

Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna to: Marek Fiutak (53 l., Pilica), Lech Nicia (51 l., Podzamcze), Agnieszka Cuprian (44 l., Fugasówka), Anna Tokarska (52 l., Pilica) oraz Jarosław Ciszewski (59 l., Ogrodzieniec).


 

Okręg nr 4 – Irządze, Szczekociny, Żarnowiec


 

W tym okręgu – podobnie jak w okręgu nr 3 – do rozdysponowania są 3 mandaty, o które ubiegać się będzie łącznie 30 kandydatów z list 6 komitetów.


 

Koalicyjny Komitet Wybiorczy SLD Lewica Razem: Joanna Stojek (39 l., Żarnowiec), Wojciech Bieniek (47 l., Wierzbica), Leszek Bartosz (63 l., Szczekociny), Halina Molus (56 l., Szczekociny) oraz Sylwia Jańczyk (26 l., Mikołajewice).


 

Kandydatami Prawa i Sprawiedliwości są: Paweł Sokół (55 l., Koryczany), Jerzy Orliński (66. Szczekociny), Dorota Dudziuk (47 l., Zawada Pilicka), Joanna Rajczykowska (26 l., Starzyny) oraz Małgorzata Stolarczyk (56 l., Rokitno).


 

Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego znaleźli się: Krzysztof Wrona (62 l., Koryczany), Zofia Szlęk (66 l., Szczekociny), Zofia Stańczyk (66 l., Wilków), Andrzej Herman (73 l., Starzyny) oraz Anna Wierzbicka (30 l., Małoszyce).


 

O wejście do rady powiatu z listy KWW Niezależna Alternatywa Wyborców Ziemi Zawierciańskiej starać się będą: Rafał Krupa (41 l., Zawada Pilicka), Jerzy Piaszczyk (48 l., Szczekociny), Aleksandra Smuła (38 l., Żarnowiec), Edyta Wójcik (46 l., Szczekociny) oraz Paweł Chmielewski (68 l., Szczekociny).


 

Kandydaci KWW „Zdrowy powiat – zdrowa gmina” to: Mariusz Piotrowski (33 l., Szczekociny), Tomasz Kulisa (39 l., Irządze), Barbara Smacka Zięba (65 l., Szczekociny), Halina Kwiecień (67 l., Szczekociny) oraz Grzegorz Scelina (42 l., Łany Wielkie).


 

Z ramienia koalicji Platforma.Nowoczesna do rady powiatu kandydują: Mirosława Krzysztofik (37 l., Wygiełzów), Mirosław Szreniawski (58 l., Szczekociny), Wanda Jeziorowska (69 l., Szczekociny), Zbigniew Hermanowicz (63 l., Szczekociny) oraz Jolanta Pytlarz (49 l., Szczekociny).


 

Okręg nr 5 – Kroczyce, Poręba, Włodowice


 

O 4 mandaty powalczy łącznie 42 kandydatów, którzy znaleźli się na listach 7 komitetów. Z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego kandydują: Cezary Barczyk (56 l., Kroczyce), Ewa Drabek (49 l., Poręba), Małgorzata Grabowska (54 l., Hucisko), Paweł Bańka (23 l., Poręba), Monika Grela (45 l., Góra Włodowska) oraz Adam Szymański (39 l., Kostkowice).


 

Na liście Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się: Gabriel Dors (55 l., Biała Błotna), Adam Pucek (48 l., Poręba), Tomasz Kita (44 l., Włodowice), Ewelina Migdał (31 l., Dobrogoszczyce), Jolanta Jurek (55 l., Poręba) oraz Bożena Śleszyńska (48 l., Rudniki).


 

Kandydatami KWW Niezależna Alternatywa Wyborców Ziemi Zawierciańskiej są: Piotr Van Der Coghen (65 l., Podlesice), Iwona Muskalska (52 l., Poręba), Bożena Nędza (49 l., Włodowice), Krzysztof Furgacz (37 l., Pradła), Stanisław Borówka (54 l., Poręba) oraz Aneta Chrząszcz (44 l., Góra Włodowska).


 

Listę KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa w okręgu nr 5 otwiera Agnieszka Andrzejewska (40 l., Poręba). Kolejnymi kandydatami są: Ilona Pleban (46 l., Rudniki), Anna Kliś (48 l., Lgota Murowana), Marcin Brewka (43 l., Włodowice), Krzysztof Kossek-Markowski (36 l., Kroczyce) oraz Tomasz Wawrzynkiewicz (45 l., Poręba).


 

Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem: Jan Kowalski (44 l., Poręba), Sylwester Jańczyk (55 l., Zawada Pilicka), Mirosława Jęderko (67 l., Hucisko), Halina Milewska (69 l., Poręba), Marta Brzychcy (37 l., Dzibice) oraz Tomasz Dziwiński (44 l., Rudniki).


 

Kandydatami KWW „Zdrowy powiat – zdrowa gmina” są: Tomasz Ślusarczyk (44 l., Poręba), Karol Hadrych (34 l., Poręba), Gabriela Bogdał (53 l, Zawiercie), Józef Donocik (58 l., Siemięrzyce Zefirek), Marzena Orzoł (48 l., Poręba) oraz Małgorzata Świderska (46 l., Włodowice).


 

O miejsce w radzie powiatu z listy koalicji Platforma.Nowoczesna powalczą: Jarosław Kleszczewski (55 l., Pradła), Bogusław Piotrowski (54 l., Poręba), Eliza Labocha (36 l., Góra Włodowska), Jan Macherzyński (61 l., Poręba), Joanna Dyrda (49 l., Poręba) oraz Urszula Kuśmierska (40 l., Parkoszowice).


 

KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ W ZAWIERCIU


 

W nadchodzącej kadencji w Zawierciu będzie 21 radnych, których mieszkańcy wybiorą z trzech okręgów. W każdym okręgu zarejestrowano 7 list, na których znalazło się łącznie 63 radnych. Zawiercianie z każdego okręgu wybiorą taką samą liczbę radnych – 7. W całej gminie o miejsce w 21-osobowej radzie powalczy w sumie 189 kandydatów.


 

Okręg nr 1 – Centrum, Warty, Wydra Zielona, Bzów, Karlin, Żerkowice, Kromołów


 

W pierwszym okręgu prawie 14 tysięcy mieszkańców będzie mogło wybierać spośród 63 zgłoszonych kandydatów. Do rozdysponowania w tym okręgu jest 7 mandatów.


 

KWW Witolda Grima Zawiercie Bez Podziałów: Joanna Janik-Jaworska (39 l.), Jarosław Sochacki (46 l., Zawiercie), Magdalena Łukasik-Wysogląd (46 l.), Krzysztof Topolnicki (43 l.), Michał Konopka (40 l.), Marek Słodowy (42 l.), Halina Radosz (60 l.), Gabriela Garczyk (37 l.) oraz Wiesław Foryś (50 l.)


 

KWW Niezależna Alternatywa Wyborców Ziemi Zawierciańskiej: Ryszard Mach (72 l.), Zbyszek Wojtaszczyk (67 l.), Damian Madejski (36 l.), Arkadiusz Głowacki (43 l.), Barbara Olesińska (31 l.), Bogusława Laber (49 l.), Anna Kurzak (41 l.), Magdalena Kotlarz (27 l.) oraz Jarosław Surowiec (50 l).


 

Kandydatami na miejskich radnych z listy SLD Lewica Razem są: Jarosław Pająk (50 l.), Dorota Walczyk-Madej (48 l.), Andrzej Kapuściak (53 l.), Dawid Ostrouch (23 l.), Iwona Kopryś (40 l.), Angelika Brodzińska (22 l.), Patryk Myszkowski (21 l.), Jacek Swaryczewski (46 l.) oraz Sylwia Kwiecień (43 l.).


 

Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o mandaty powalczą: Beata Chawuła (42 l.), Mariusz Golenia (41 l.), Bożena Gwizdek (51 l.), Judyta Nieroda (26 l.), Zdzisław Zawada (61 l.), Eliza Habrzyk (44 l.), Agnieszka Jachimowska-Wiślak (43 l.), Piotr Niepiekło (32 l.) oraz Przemysław Ibek (43 l.).


 

KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa: Piotr Czarnojańczyk (27 l.), Monika Chat (28 l.), Sergiusz Gieszczyk (27 l.), Izabela Paciej (36 l.), Adam Kulczykowski (46 l.), Ryszard Gumułka (45 l.), Dawid Poziomek (20 l.), Urszula Korpyś (71 l.) oraz Ewa Bondarowska (43 l.).


 

Na liście koalicji Platforma.Nowoczesna znaleźli się: Paweł Kaziród (41 l.), Paweł Domagała (50 l.), Michał Szota (44 l.), Dariusz Kurek (52 l.), Michał Zbierański (34 l.), Ewa Brewczyńska-Florczyk (76 l.), Wiktoria Szostak (18 l.), Izabela Kotuła (42 l.) oraz Aleksandra Kalińska (35 l.).


 

Kandydatami z listy KWW Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej Krzysztofa Peronia są: Krzysztof Peroń (42 l.), Edyta Grzebieluch (48 l.), Bogusław Radkowski (55 l.), Aneta Burnicka (47 l.), Adam Koman (42 l.), Marcin Przybyła (36 l.), Łukasz Głębocki (35 l.), Beata Smolarek (42 l.) oraz Sylwia Kopeć (37 l.).


 

Okręg nr 2 – Zuzanka, Zuzanka I, Argentyna, Piłsudskiego, Szymańskiego


 

KWW Witolda Grima Zawiercie Bez Podziałów: Witold Grim (68 l.), Grzegorz Przybysz (33 l.), Janina Majewska-Siwek (59 l.), Dorota Latko (55 l.), Andrzej Kręgiel (54 l.), Michał Niedzielski (36 l.), Krystyna Lach (62 l.), Sylwia Zukowska (39 l.) oraz Włodzimierz Gumula (62 l.).


 

„Jedynką” Niezależnej Alternatywy Wyborców Ziemi Zawierciańskiej do rady miejskiej jest Tomasz Pacia (43 l.). Kolejni kandydaci to: Tomasz Dudek (43 l.), Zofia Wódka (60 l.), Barbara Hoffmann (47 l.), Robert Olmiński (61 l.), Iwona Ludynia (50 l.), Katarzyna Domagała (38 l.), Iwona Szczepanek (28 l.) oraz Michał Kaczmarzyk (35 l.).


 

Kandydatami komitetu SLD Lewica Razem są: Jerzy Radosz (42 l.), Aneta Mastalerz (38 l.), Wojciech Mogiła (39 l.), Ryszard Jędrzejak (63 l.), Edward Serwatka (60 l.), Katarzyna Golba (42 l.), Magdalena Pająk (42 l.), Agnieszka Merta (43 l.) oraz Krystyna Chmielewska (60 l.).


 

Na liście Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się: Martyna Gajos (36 l.), Henryk Mól (67 l.), Sylwia Nowicka (42 l.), Bogdan Gruchała (49 l.), Marzena Olejnik (28 l.), Edyta Cembrzyńska (45 l.), Ewa Nowak (62 l.), Andrzej Skoczylas (56 l.) oraz Ryszard Borówka (68 l.).


 

KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa: Łukasz Konarski (39 l.), Dominik Janus (18 l.), Jacek Pałucha (37 l.), Jolanta Górska (40 l.), Adrian Kuźnicki (41 l.), Dominika Kondas (31 l.), Karolina Rzepka (34 l.), Andrzej Baca (38 l.) oraz Karolina Kawałek (20 l.).


 

Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska: Ewa Mićka (48 l.), Wiesław Kulawiak (47 l.), Ewa Paluchowska (74 l.), Joanna Smaga (49 l.), Rafał Maciążek (37 l.), Monika Urbańczyk (41 l.), Karol Pabian (23 l.), Sylwester Merta (44 l.) oraz Jolanta Głąb (55 l.).


 

W okręgu nr 2 swoich kandydatów do rady miejskiej wystawił również KWW Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej Krzysztof Peronia: Paweł Abucki (38 l.), Ilona Kaczmarczyk (40 l.), Norbert Szczepanek (40 l.), Renata Hynek (45 l.), Krzysztof Miszczyk (54 l.), Magdalena Pietrzyk (30 l.), Andrzej Dymczyk (47 l.), Agnieszka Kusiak (52 l.) oraz Ewelina Kania (42 l.).


 

Okręg nr 3 – Łośnice, Blanowice, Pomrożyce, Skarżyce, Borowe Pole, Marciszów, Stary Rynek, Miodowa, Dąbrowica, Stawki


 

Kandydaci KWW Witolda Grima Zawiercie Bez Podziałów: Justyna Wesołowska (38 l.), Grzegorz Piechrzała (46 l.), Joanna Pacan-Ociepka (39 l.), Artur Łabuda (52 l.), Barbara Czajkowska (57 l.), Krzysztof Pocztawski (46 l.), Jerzy Lipski (57 l.), Bożena Nowak (50 l.) oraz Aneta Tyrała (44 l.).


 

KWW Niezależna Alternatywa Wyborców Ziemi Zawierciańskiej: Jerzy Gebala (61 l.), Jerzy Apoznański (44 l.), Helena Wysocka (71 l.), Edward Czech (67 l.), Justyna Maciązka (37 l.), Stanisław Domagała (62 l.), Agnieszka Makieła-Głębocka (33 l.), Łukasz Sopata (36 l.) oraz Agnieszka Bednarz (41 l.).


 

Na liście koalicji SLD Lewica Razem znaleźli się: Grzegorz Kwiecień (50 l.), Michał Myszkowski (43 l.), Tadeusz Miszczyk (57 l.), Katarzyna Lupa (35 l.), Katarzyna Krauzowicz (46 l.), Bogusław Szczerbiński (68 l.), Wioletta Brodzińska (45 l.), Joanna Swaryczewska (39 l.) oraz Tamara Napora (41 l.).


 

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Paulina Pietras (31 l.), Janusz Kauzal (55 l.), Ryszard Zamora (70 l.), Jan Oruba (30 l.), Bożena Konieczniak (48 l.), Marzena Chlebek (51 l.), Agata Borówka (43 l.), Aneta Szczygieł (40 l.) oraz Mariusz Borzęcki (36 l.).


 

Listę KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa w okręgu nr 3 otwiera Przemysław Trepka (20 l.). Kolejnymi kandydatami są: Katarzyna Rusek-Szczygieł (40 l.), Wioletta Zamora (37 l.), Robert Miśkiewicz (43 l.), Bogdan Domagała (64 l.), Joanna Przybylik (37 l.), Michał Biały (20 l.), Agnieszka Roman (42 l.) oraz Ryszard Ociepka (69 l.).


 

Koalicja Platforma.Nowoczesna: Elżbieta Kornobis-Wieczorek (59 l.), Damian Świderski (37 l.), Leopold Stawarz (51 l.), Artur Czajkowski (41 l.), Joanna Bednarczyk (57 l.), Adrian Witek (23 l.), Agata Osys-Ormańczyk (49 l.), Renata Gola (48 l.) oraz Jarosław Mazur (51 l.).


 

Kandydatami z listy KWW Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej Krzysztofa Peronia do rady miejskiej z okręgu nr 3 są: Iwona Duda (49 l.), Marek Abucki (37 l.), Zbigniew Witkowski (44 l.), Józef Gomułka (68 l.), Marcin Kucypera (40 l.), Sylwia Janik (29 l.), Iwona Machura (49 l.), Aneta Szopa (43 l.) oraz Anna Smolarek (37 l.). (es)


Komentarze