Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PONAD 700 PACZEK „LEWYCH” PAPIEROSÓW I 12 KG TYTONIU

Tomasz Urbański | 2018-05-05 12:20

(Lgota Murowana, gm. Kroczyce) Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczekocinach zatrzymali 44-letnią kobietę, która zajmowała się handlem „lewym” tytoniem i papierosami. Nielegalny biznes prowadziła w swoim miejscu zamieszkania w Lgocie Murowanej. Kobiecie grozi grzywna lub nawet 3-letni pobyt za kratkami.

 

Jak ustalili szczekocińscy policjanci, na terenie jednej z posesji w Lgocie Murowanej (gmina Kroczyce) miały być przechowywane i sprzedawane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia te okazały się być słuszne. Oprócz 44-letniej kobiety, która parała się nielegalnym biznesem, funkcjonariusze zatrzymali również jednego z jej klientów.

 

- W ramach wykonanych czynności policjanci zatrzymali także 47-letniego mężczyznę, który wyszedł z posesji z zakupionym wcześniej tytoniem – informują policjanci na stronie KPP w Zawierciu.

 

Policjanci dokonali przeszukania posesji zamieszkiwanej przez 44-letnią kobietę. Znaleźli tam 715 paczek papierosów oraz ponad 12 kilogramów tytoniu. - Aktualnie policjanci ustalają wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa. Kodeks Karny Skarbowy przewiduje dla sprawczyni tego czynu grzywnę lub nawet do 3 lat więzienia – przekazują mundurowi. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze