Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PORĘBA: NASTOLATEK WJECHAŁ W TIRA

Tomek | 2017-07-03 12:20

(Poręba) Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 20 czerwca kilka minut po godz. 21.00 na skrzyżowaniu ulic Zakładowej i Chopina w Porębie. 16-letni motorowerzysta uderzył w bok jadącej ciężarówki. Rannego chłopaka i jego pasażerkę przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że motorowerzysta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce marki Scania. Kierującego jednośladem 16-latka i jego 14-letnią pasażerkę przewieziono do szpitala. Obrażenia, jakich doznali mieszkańcy Zawiercia nie zagrażają bezpośrednio ich życiu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 49-letni kierowca ciężarówki oraz motorowerzysta byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy kategorii AM (dawniej karta motorowerowa).

 

- Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Szczególną uwagę należy zachować przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne – przypomina oficer prasowy policji Andrzej Świeboda. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze