Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PREZYDENT GRIM, CZY PREZYDENT KONARSKI?

Tomasz Urbański | 2018-11-08 12:20

(Zawiercie) W Zawierciu 4 listopada w drugiej turze zmierzy się obecnie urzędujący prezydent Witold Grim i Łukasz Konarski. Spośród wszystkich pięciu kandydatów najwięcej głosów w pierwszej turze otrzymał Grim – swojego poparcia udzieliło mu 6 859 zawiercian. Niewiele mniej osób zagłosowało na Konarskiego – 6 019. Teraz wszystko w rękach mieszkańców. Tuż przed końcem kampanii wyborczej pojawiły się spekulacje dotyczące tego, że gdyby prezydentem został Konarski, to jednym z jego zastępców mogłaby zostać Beata Chawuła. Ona także ubiegała się o stanowisko prezydenta Zawiercia (startowała z ramienia PiS), ale w pierwszej turze zdobyła 3 650 głosów. Łukasz Konarski jednoznacznie zaprzeczył tym rewelacjom, które sugerowały, że Chawuła zostanie jednym z jego zastępców.


 

ŁUKASZ KONARSKI: CHCĘ WSPÓŁPRACOWAĆ ZE WSZYSTKIMI


 

Kurier Zawierciański: - Czy to prawda, że wejdzie Pan w koalicję z PiS-em, by uzyskać większe poparcie w czasie drugiej tury wyborów?


 

Łukasz Konarski: - W pierwszej kolejności trzeba wygrać wybory, aby móc rozmawiać o koalicjach. Wierzę, że partyjne interesy będą miały wtóre znaczenie i połączy nas wszystkich OdNowa Zawiercia. Jako samorządowiec zawsze twierdziłem i dalej twierdzę, że prezydent powinien być bezpartyjny, w innym wypadku trudno takiemu włodarzowi skutecznie prowadzić politykę i rozwijać miasto. Taka jest rola prezydenta miasta, aby łączyć ludzi, a nie Ich dzielić! Nie straszmy PiSem, Koalicją Obywatelską ani innymi partiami. Z wszystkimi da się porozumieć, jeśli tylko jest wola drugiej strony. Chcę współpracować ze wszystkimi nie zważając na kwestie politycznie, bo polityka nie służy rozwojowi miasta. Z chęcią będę pracował z wybranymi przecież przez mieszkańców radnymi. Jeśli będziemy wspólnie przygotowywać dobre projekty, trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś z radnych będzie głosował przeciw, tylko dlatego, żeby mi zaszkodzić. Wstrzymując dobre projekty tym samym szkodziłby miastu. Działając na rzecz Zawiercia, sprawą najważniejszą jest realizowanie dobrych, skutecznych projektów, a nie uprawianie polityki. W końcu wszyscy pracujemy dla mieszkańców, a nie dla swoich korzyści czy też polityki.


 

KZ: - Jeżeli wygra Pan wybory, to czy jednym z Pana zastępców lub innym ważnym urzędnikiem w zawierciańskim magistracie zostanie Beata Chawuła?


 

Ł.K.: - Jednoznacznie nie. Niezależnie od powyższego, chciałbym dodać tylko na marginesie, iż próby upolitycznienia tych wyborów są żenujące! Przecież wiemy, że to wybór między starym układem a przyszłością Zawiercia. Postawmy na Zawiercie OdNowa! Biorę również pod uwagę ze względu na oszczędności i możliwość efektywnego wykorzystania środków budżetowych dla mieszkańców - niepowoływanie zastępców.


 

JEDEN Z KONTRKANDYDATÓW ZAGŁOSUJE NA GRIMA?


 

Na portalu FB, na profilu Krzysztof Peroń - kandydat na Prezydenta Zawiercia pojawił się post, dotyczący drugiej tury wyborów. Krzysztof Peroń także ubiegał się o stanowisko prezydenta. W pierwszej turze wyborów zagłosowało na niego 2 627 osób.


 

- Przez ostatnie 4 lata kadencji Grim Witold ja i Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej publicznie prezentowaliśmy niezadowolenie z wielu posunięć Prezydenta. Upominałem się zwłaszcza o: rozwój strefy ekonomicznej, wsparcie młodych przedsiębiorców, apelowałem o przemyślane inwestycje i redukcję niepotrzebnych wydatków. Postulaty te przedstawiłem podczas kampanii wyborczej. Poparło je ponad 2600 mieszkańców Zawiercia. Nie startowałem w wyborach by realizować swoje cele osobiste, ale po to by rozwiązywać konkretne problemy w naszym mieście. W obliczu mojej przegranej zwróciłem się do dwóch kandydatów, którzy dostali się do II tury, z prośbą o rozmowę i realizację moich postulatów. Ku mojemu zaskoczeniu spotkał się ze mną i pozytywnie zaopiniował je tylko Witold Grim. Zobowiązał się do zrealizowania większości moich najważniejszych postulatów w dziedzinie gospodarki, w tym stworzenia preferencyjnych warunków inwestowania dla małych i średnich firm, powiększenia terenów inwestycyjnych w mieście, powołanie sprawnego zespołu obsługi przedsiębiorców, stworzenia inkubatora przedsiębiorczości dla młodych mieszkańców miasta. W związku z powyższym to na Witolda Grima zagłosuję w II turze wyborów. Nie oznacza to jednak, że daję mu pełny mandat zaufania. Jeśli wygra będę sprawdzał i rozliczał z każdego punktu jego zobowiązania, tak jak to robiłem dotychczas - czytamy w poście.


 

Monika Polak-Pałęga


 Galeria zdjęć

Komentarze