Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

PROMAR ROZBUDOWUJE ZAKŁAD W SAG

Tomek | 2017-06-17 12:20

(Zawiercie) Niedawno wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej części zakładu produkcyjnego firmy Promar w Strefie Aktywności Gospodarczej. Dzięki tej rozbudowie zakład powiększy się o dodatkowe 2 800 m kw., a pracę znajdzie tam ponad 100 osób. Inwestycja ma zakończyć się jesienią br.

 

Jak tłumaczą władze spółki, inwestycja Promaru jest wynikiem wprowadzenia nowych towarów na rynek, co przyczyni się do powstania kolejnych miejsc pracy. W nowobudowanej części będzie prowadzona obróbka przypraw i ziół.

 

- To bardzo ważny etap rozwoju firmy, który zaowocuje nowymi produktami oraz jeszcze lepszym dopasowaniem do aktualnych wymagań klientów. Docelowo chcemy, aby w zakładzie znalazło pracę nawet 110 osób - podkreśla Paweł Świerkuła wiceprezes PPH Promar w Zawierciu.

 

Firma Promar swoje produkty dostarcza do branży mięsnej, rybnej, mleczarskiej, a także chipsów i snacków oraz dań gotowych. Specjalizacją firmy jest produkcja dodatków do żywności, takich jak mieszanki przyprawowe, aromaty, sosy i dodatki funkcjonalne. Rozbudowa zakładu ma zostać zakończona w listopadzie br. Wykonawcą prac budowlanych jest firma Kris-Bruk. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze