Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

RADA GOSPODARCZA: JAKIE PLANY NA 2017 ROK

MyszPress | 2016-09-30 08:01

(Zawiercie) 9 września po wakacyjnej przerwie członkowie Rady Gospodarczej spotkali się w sali sesyjnej, by porozmawiać o tym, co obecnie dzieje się w mieście. Choć tematem numer jeden były plany budżetowe gminy na 2017 r., rozmawiano także o inwestycjach, które będą realizowane jeszcze w roku bieżącym.

 

Podczas spotkania z Radą Gospodarczą na pytania przedsiębiorców odpowiadali prezydenci: Witold Grim oraz jego zastępca ds. gospodarczych Marek Borowik. Samorządowcy przedstawili członkom Rady kluczowe dla miasta przedsięwzięcia inwestycyjne, które mają być wpisane do przyszłorocznego budżetu. Wśród najważniejszych zadań prezydent Grim wymienił: dokończenie budowy drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej (jest to odcinek od ul. Mrzygłodzkiej do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, który nazywany jest zachodnią obwodnicą miasta); kontynuację budowy trzech bloków komunalnych; zakup 18 nowoczesnych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej, zagospodarowanie skweru pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Westerplatte oraz koło MOPS-u, a także budowę II etapu parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum”. W założeniach budżetowych na 2017 r. znajdą się również takie przedsięwzięcia jak: zastąpienie nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw wysłużonego już obiektu w Parku im. Mickiewicza (obok kawiarni „Bocianówka”) oraz budowa nowych toalet w parku.

 

KILKA SŁÓW O ZMIANACH ORGANIZACYJNYCH

 

W drugiej części zebrania wiceprezydent Marek Borowik przedstawił informację na temat działalności miejskich spółek oraz omówił zmiany organizacyjne dotyczące wydzielenia z ZGK sp. z o.o. nowej spółki z o.o. o nazwie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych oraz przekształcenia ZKM-u w Zakład Komunikacji Miejskiej sp. z o.o.

 

Doradcy gospodarczy wstępnie omówili również tematykę kolejnych posiedzeń. Wiadomo już, że biznesmeni będą chcieli powrócić do dyskusji na temat budowy kopalni.

 

 

 - Jednym z istotniejszych tematów jest dalsza dyskusja nad budową kopalni cynku i ołowiu na terenie powiatu zawierciańskiego – zapowiedział przewodniczący Rady Gospodarczej Stefan Rotarski. (JB)Galeria zdjęć

Komentarze