Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

RADNY KĘPSKI APELUJE: ŚCIEŻKI ROWEROWE RÓBMY Z ASFALTU!

Tomasz | 2019-09-09 08:20

Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego wyremontowany zostanie odcinek drogi 791 na odcinku od Kolonii Poczesnej aż do Zawiercia. Łącznie to 24,5 km. Remont i modernizację drogi wykona firma Drog-BUD z Częstochowy za kwotę 238 mln zł. To najniższa cena w rozstrzygniętym przetargu. Na terenie Powiatu Myszkowskiego wyremontowany zostanie odcinek od Poraja do Postępu, do miejsca gdzie zaczyna się obwodnica.


 

Na sesji Rady Powiatu 25.07.2019 radny Rafał Kępski zwrócił się z wnioskiem do Starosty o interwencję w sprawie ścieżki pieszo-rowerowej na tym odcinku. Okazuje się, że w projekcie robót zaplanowano tam remont ścieżki z kostki brukowej. To rozwiązanie bardzo niewygodne dla rowerzystów. Gdy modernizowana była droga łącząca Myszków i Żarki, zarząd dróg wojewódzkich, też forsował ścieżkę z kostki, ale udało się to zmienić i rowerzyści cieszą się ścieżką asfaltową, po której jeździ się dużo wygodniej i bezpieczniej. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, również zapalony rowerzysta, który wtedy zabiegał o asfalt zamiast kostki, skutecznie starał się też przekonać drogowców, aby asfalt był innego koloru. Co lepiej odróżnia ścieżkę rowerową od chodnika i jezdni. Okazuje się, że przy kolejnej dużej inwestycji na drodze wojewódzkiej, w projekcie ponownie znalazły się rozwiązania przestarzałe, nielubiane przez rowerzystów i niebezpieczne. Wygodnie tylko dla drogowców. Czy dzięki interwencji radnego Kępskiego uda się to zmienić?


 

Na sesji radny Rafał Kępski mówił: „w specyfikacji przewidziana jest budowa ścieżki pieszo-rowerowej z kostki brukowej, myślałem że jest to już archaizm przy tego typu nowych inwestycjach, standardy są już inne i także oczekiwania użytkowników. Wiem, że jest to już trochę późno, bo to już jest etap podpisywania umowy, ale może warto spróbować negocjować zmianę umowy”


 

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk obiecał zainterweniować w tej sprawie u Marszałka woj. Śląskiego. Termin zakończenia tej inwestycji to październik 2021 r. (JotM)


Komentarze