Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

RAZEM PRZEDSTAWIŁO „JEDYNKI” DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA

Tomasz Urbański | 2018-08-27 12:20

(Katowice, Zawiercie) Zarejestrowana przed trzema laty Partia Razem na początku sierpnia ogłosiła nazwiska swoich reprezentantów, którzy będą otwierać listy wyborcze do sejmiku województwa. W jesiennych wyborach „jedynką” w okręgu sosnowieckim (w skład którego wchodzi powiat zawierciański) będzie Jakub Tesluk. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Katowicach młody kandydat Partii Razem położył nacisk na opiekę zdrowotną.


 

W środę 8 lipca w stolicy województwa Partia Razem przedstawiła kandydatów, którzy będą otwierać listy w jesiennych wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego. Przedstawił ich członek zarządu krajowego partii Adrian Zandberg. W okręgu wyborczym nr 7 (w skład którego oprócz powiatu zawierciańskiego wchodzą Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i powiat będziński) „jedynką” będzie Jakub Tesluk. W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego w okręgu nr 7 mieszkańcy wybierają 7 radnych. W ostatnich wyborach, które odbyły się w listopadzie 2014 roku do sejmiku dostał się jeden kandydat z listy PSL oraz po dwóch kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz SLD Lewica Razem.


 

PROFILAKTYKA, EDUKACJA, GODNA OPIEKA ZDROWOTNA


 

Jakub Tesluk to młody absolwent technikum górniczego. Podczas konferencji prasowej w Katowicach kandydat Partii Razem zwracał uwagę na opiekę zdrowotną, opartą na profilaktyce i edukacji.


 

- (…) jako Razem wprowadzimy do szkół osoby, które byłyby zatrudnione na cały etat i będą dbały nie tylko o okresowe badania uczniów, ale także o to, aby zasady zdrowego odżywania były przestrzegane w szkołach, a także dbały o program szczepień w szkołach. Ponadto uważamy, że gama szczepień darmowych powinna być rozszerzona. Każda osoba, która walczy z niepłodnością nie powinna być dyskryminowana ze względu na zarobki, czy też miejsce zamieszkania – zapowiadał w środę 8 sierpnia Jakub Tesluk, w kontekście wprowadzenia regionalnych programów In vitro.


 

Ponadto reprezentant Partii Razem wskazywał na konieczność wzmocnienia walki z uzależnieniami. Mówił również o pomyśle kontrolowania opieki zdrowotnej w samorządach: - Opieka zdrowotna przede wszystkim powinna być godna. Wprowadzimy coroczne kontrole samorządów, które będą dotyczyły nie tylko poziomu opieki, ale także technologicznego stanu sprzętu.


 

W 2015 RAZEM POD PROGIEM WYBORCZYM


 

Partia Razem została oficjalnie zarejestrowana w lipcu 2015 roku. Lewicowa partia w tym samym roku walczyła o głosy w wyborach do Sejmu RP. Na Razem zagłosowało wówczas niewiele ponad 550 tysięcy osób (3,62%), a jej kandydaci nie weszli do parlamentu.


 

W programie wyborczym partii z 2015 roku znalazły się między innymi zapisy o obniżeniu wynagrodzenia posłów, ograniczenie kadencji posłów i senatorów, możliwość sprawowania maksymalnie dwukrotnie funkcji wójta, burmistrza i prezydenta miasta, zwiększenie inwestycji infrastrukturalnych i społecznych na obszarach wiejskich oraz w niezamożnych województwach, wprowadzenie zakazu darmowych staży, zwiększenie środków budżetowych na mieszkalnictwo, stworzenie programu budowy mieszkań komunalnych. Razem uczestniczyła m.in. w protestach przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jednym z pomysłów partii jest skrócenie czasu pracy do 35 godzin tygodniowo z zachowaniem wynagrodzenia.


 

„NIE” DLA NEOFASZYSTÓW! „TAK” DLA OBRONY PRACOWNIKÓW!


 

Dwa lata temu zagłębiowski oddział partii zdecydowanie sprzeciwiał się organizowanemu w Ogrodzieńcu koncertowi. Podczas imprezy – zdaniem przedstawicieli Razem – zagrać miały zespoły neofaszystowskie. Na początku lutego 2017 roku członkowie partii uczestniczyli w pikiecie pracowników Odlewni Żeliwa w Zawierciu, a pod koniec sierpnia demonstrowali przed Urzędem Miejskim w Zawierciu w obronie pracowników huty szkła.


 

Edyta Superson

 

Foto: Razem ZagłębieGaleria zdjęć

Komentarze