Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

REMIS PIESZYCH I KIEROWCÓW W KATEGORII „WYKROCZENIA”

Tomasz Urbański | 2019-02-21 12:20

(powiat zawierciański) W czwartek, 7 lutego, mundurowi prowadzili akcję „bezpieczny pieszy”. Podczas kilkunastogodzinnych działań funkcjonariusze odnotowali kilkadziesiąt wykroczeń, które popełniali zarówno kierowcy, jak i piesi. Jakie są najczęściej popełniane „grzechy” na drogach naszego powiatu – piesi przechodzą przez jezdnię tam, gdzie nie powinni, a kierowcy parkują w niedozwolonych miejscach i nie zawsze przepuszczają pieszych na pasach.


 

Kilkunastu funkcjonariuszy z drogówki przyglądało się bacznie temu, co się dzieje na drogach powiatu zawierciańskiego. Działania „Bezpieczny pieszy” trwały kilkanaście godzin, w czasie których mundurowi odnotowali 20 wykroczeń kierowców. Nie tylko zmotoryzowani popełniają błędy – tyle samo wykroczeń popełnili piesi.


 

- Piesi najczęściej przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Natomiast kierowcy otrzymywali mandaty za nieudzielanie pieszemu pierwszeństwa na oznakowanym przejściu, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz nieprawidłowe parkowanie pojazdów – przekazują funkcjonariusze z KPP w Zawierciu.


 

Ponadto mundurowi zatrzymali 44-latka, który jadąc samochodem rozmawiał przez telefon. To nie był jedyny występek tego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. (es)Galeria zdjęć

Komentarze