Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

„RENTGEN NA KÓŁKACH” NOWOŚCIĄ W ZAWIERCIAŃSKIM SZPITALU

Tomasz Urbański | 2018-07-03 12:20

(Zawiercie) Przenośny aparat rentgenowski to kolejna nowość, jaka w ostatnim czasie trafiła do zawierciańskiego SOR-u. Sprzęt wart prawie pół miliona złotych pozwoli na wykonywanie zdjęć RTG przy łóżkach pacjentów. To kolejny zakup szpitala dokonany w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych.

 

Z nowego sprzętu skorzystają przede wszystkim pacjenci z ograniczoną możliwością poruszania się oraz poważnie chorzy, którzy nie mogą być przetransportowani do pracowni radiologicznej. Przenośny aparat rentgenowski pozwolić ma na szybsze i efektywniejsze wykonywanie zdjęć RTG przy łóżkach pacjentów.

 

Aparat, w który wyposażony został Szpitalny Oddział Ratunkowy zawierciańskiej lecznicy wart jest prawie 470 tysięcy złotych. - To kolejny zakup sformalizowany dzięki realizacji projektu pn. „Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Zawierciu” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. (…) Całkowita wartość projektu wynosi 799 700,00 zł - przy dofinansowaniu w wysokości 646 595,00 zł – przekazuje rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Zawierciu Karolina Matuszewska.
 

Jak dotąd w ramach wspomnianego powyżej projektu szpitalny SOR wzbogacił się o mobilny system do badań EKG, monitor/defibrylator wykorzystywany do zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS) oraz zautomatyzowany system do kompresji klatki piersiowej. (es)Galeria zdjęć

Komentarze